تا اینجای راه با جستجو و فیلتر در صفحه‌ی مدیریت محصول آشنا شدید. در ادامه‌ی درسنامه‌ی مدیریت محصولات می‌خواهیم از رقابت بای‌باکس و مدیریت تنوع‌ها حرف بزنیم. درسنامه‌ی قبل با مبحث جدول وضعیت بای‌باکس به پایان رسید. حالا از رقابت بای‌باکس شروع می‌کنیم تا به مدیریت تنوع برسیم.

رقابت بای‌باکس

بای‌باکس دیجی‌کالا چیست و چرا گرفتن آن مهم است؟

تجربه‌ی رقابت بین فروشندگان دیجی‌کالا به آن‌ها نشان می‌دهد قرار گرفتن آن‌ها در باکس فروش صفحه‌ی هر محصول در مارکت‌پلیس دیجی‌کالا، احتمال خرید از آن‌ها از سوی مشتریان را بیشتر می‌کند. مطابق گفته‌ی سلرآکادمی دیجی‌کالا، فروشنده‌ای که بای‌باکس را در اختیار دارد، احتمال فروش کالایش تا ۸۰ درصد بیشتر از دیگر سلرهاست. پیش‌تر در آکادمی سلریار گفتیم که عوامل متعددی در گرفتن بای‌باکس دیجی‌کالا موثرند. بیایید یک بار دیگر این معادله را مرور کنیم.

 

معادله‌ی عوامل موثر در گرفتن یا بیرون افتادن از بای‌باکس در دیجی‌کالا

مهمترین و اصلی‌ترین عامل در اختیار گرفتن بای باکس «قیمت کالا» است؛ هر فروشنده در مارکت‌پلیس دیجی‌کالا می‌تواند با کم کردن قیمت کالا تا حدی که پایین‌ترین قیمت را در مقایسه با دیگر سلرها داشته باشد، احتمال به دست آوردن بای‌باکس خود را بالا می‌برد.

اما قیمت تنها عامل موثر در تصرف بای‌باکس نیست؛ پس از «قیمت کالا»، لیدتایم یا همان «بازه زمانی ارسال» و «امتیاز رضایتمندی خریداران برای تنوع» از دیگر عوامل موثر در معادله‌ی دراختیار گرفتن بای‌باکس هستند. تاکید می‌کنیم که بیشتر از ۹۰ درصد وزن معادله‌ی بای‌باکس، مستقیم به قیمت کالا مربوط است. اما گاهی یک فروشنده با وجود قیمت پایین‌تر، ممکن است به‌خاطر بازه‌ی طولانی‌تر زمان ارسال یا امتیاز عملکرد پایین‌تر، به فروشنده‌ای با قیمت بالاتر در رقابت بای‌باکس ببازد.

ربات قیمت‌گذاری هوشمند سلریار چه نقشی در گرفتن بای‌باکس دیجی‌کالا دارد؟

سلریار با کمک هوش مصنوعی و تحلیل لحظه‌ای الگوریتم‌های رقابت سلرها روی قیمت‌گذاری بای‌باکس دیجی‌کالا، ربات قیمت‌گذاری هوشمند را برای گرفتن و نگه داشتن بای‌باکس توسط کاربرانش توسعه داده است.

ربات قیمت‌گذاری هوشمند سلریار با استفاده از مانیتورینگ لحظه به لحظه‌ی قیمت‌گذاری دیگر سلرها روی هر تنوع محصول در دیجی‌کالا، علاوه بر تعیین و اعمال قیمت به‌عنوان یکی از مولفه‌های تاثیرگذار بر اول بودن در بای‌باکس، سایر مولفه‌ها مانند بازه‌ی زمانی ارسال، امتیاز عملکرد فروشنده و… را طبق الگوریتم بای‌باکس دییجی‌کالا می‌سنجد. از همین رو قیمت‌گذاری رقابتی سلر از طریق پنل سلریار در مارکت‌‌پلیس دیجی‌کالا، علاوه بر برنده ماندن در رقابت بای‌باکس و افزایش هشتاد درصدی احتمال فروش کالا، از اعمال تخفیف‌های کورکورانه و غیرضروری روی کالاهای کم‌رقیب و کاهش غیرضروری سود فروشنده جلوگیری می‌کند.

یکی از مهم‌ترین عوامل فروش بیشتر در دیجی‌کالا و دیگر بازارگاه‌ها فقط گرفتن بای‌باکس نیست؛ بلکه باقی ماندن در رتبه‌ی نخست بای‌باکس دیجی‌کالا و… هم در تمام ساعات شبانه‌روز اهمیت دارد. سلریار به‌عنوان دستیار همیشه‌بیدار فروشندگان آنلاین، نه تنها بای‌باکس را برای سلر دراختیار می‌گیرد، بلکه با رصد دایمی قیمت‌گذاری دیگر سلرها روی هر تنوع محصول، از قهرمانی بای‌باکس محافظت هم می‌کند.

درواقع ابزار باکس‌کیپ سلریار ((SellerYar Boxkeep در کنار ربات قیمت‌گذاری هوشمند سلریار، مثل یک نگهبان شبانه‌روزی مراقب نبض کسب‌وکار سلر است، تا سلرهای رقیب نتوانند با کاهش دوباره‌ی قیمت بای‌باکس، سلر را از بای‌باکس بیرون بیندازند.

در ادامه جزییات انواع روش‌های رقابت بای‌باکس در سلریار و همچنین نمودار گزارش تحلیلی رقابت سلر روی هر تنوع کالا در گذر زمان را خواهید خواند.

زمانی که یک کالا را وارد رقابت بای‌باکس می‌کنید و از سلریار برای خودکارسازی این عملیات کمک می‌گیرید، دستیار هوشمند قیمت‌گذاری سلریار از شما می‌خواهد پاسخ چند پرسش مختصر را بدهید تا بتواند محاسبات لازم را به بهترین شکل برای شما انجام دهد.
البته، منظور ما از پرسش، پرسش به معنای واقعی کلمه نیست.
در واقع سلر باید باکس‌هایی را که مربوط به قیمت‌گذاری و تعیین استراتژی رقابتی‌اش است پر کند و بقیه‌ی کار را به ربات سلریار بسپارد. دستیار هوشمند قیمت‌گذاری با استفاده از این داده‌ها کالا را وارد رقابت بای‌باکس کرده و تلاش می‌کند باکس فروش را برای سلر تصرف کند.

رقابت بای‌باکس

سلر در صفحه‌ی رقابت بای‌باکس چه کاری انجام می‌دهد؟

فروشنده کارهای اصلی را برای فعال کردن یک تنوع در رقابت بای‌باکس در این صفحه انجام خواهد داد.
سلر در این صفحه با گزینه‌های زیر روبرو خواهد شد.
رقابت بای باکس

نخستین گزینه‌ای که در صفحه‌ی رقابت بای‌باکس می‌بینید تعیین استراتژی قیمت است.
استراتژی به این معنا که شما چه روشی را برای آنکه کالایتان بای‌باکس را به دست بیاورد اتخاذ می‌کنید.
به عنوان مثال، اول مشخص می‌کنید که قصد دارید کالا را برای رقابت در باکس اصلی قرار دهید یا باکس تنوع. پیش‌تر گفتیم که باکس تنوع شامل تنوع خاصی از یک محصول می‌شود (مثلا رنگ قرمز از یک لباس) و باکس اصلی باکسی است که مشتری به محض ورود به صفحه‌ی کالا مشاهده می‌کند.
بنابراین اهمیت بیشتری دارد ولی به این معنا نیست که در تمام تنوع‌ها باکس را تصرف کرده است.
با تغییر تنوع کالا برنده‌ی بای‌باکس تغییر می‌کند و برنده‌ی باکس تنوع نشان داده می‌شود.
در مرحله‌ی بعد به تعیین قیمت می‌رسیم.

تعیین قیمت در پنل سلریار چگونه است؟

در بخش تعیین قیمت فروشنده لازم است سه جای خالی را پر کند:

 • قیمت خرید یا مبلغی که فروشنده هنگام خرید محصول پرداخت کرده است.
 • قیمت فروش یعنی همان قیمتی که فروشنده، با احتساب سود موردنظر خود، محصول را به مشتری عرضه می‌کند و در واقع حد بالای قیمت فروش است.
 • کف قیمت یعنی پایین‌ترین مبلغی که فروشنده حاضر است در قبال فروش محصول دریافت کند. قیمت کف پایین‌ترین حد قیمت فروش است.

وارد کردن این اطلاعات چه نتیجه‌ای در پی دارد؟

پس از پر شدن این باکس‌ها، سلریار حداکثر سودی که فروشنده از فروش این محصول به دست خواهد آورد را محاسبه می‌کند.
ربات بای‌باکس همچنین در قالب یک پیام به فروشنده اعلام می‌کند که ممکن است در عملیات رقابت بای‌باکس قیمت فروش تا کف قیمت به صورت هوشمند و پلکانی پایین بیاید.
هرچند، اگر سلر راضی نباشد که چنین تغییری در قیمت‌گذاری ایجاد شود می‌تواند کالا را از رقابت بای‌باکس خارج کند. یعنی می‌تواند تنظیمات را تغییر یا انصراف دهد.
نکته‌ای وجود دارد که باید به آن توجه داشت؛ اگر سلر هنگامی که ربات در حال رقابت است، در پروموشن‌های پنل فروش خود در دیجی‌کالا تغییری ایجاد کند، فعالیت دستیار هوشمند به طور کلی مختل خواهد شد.
تغییرات بیشتر را در گزینه‌ی تنظیمات پیشرفته می‌توان انجام داد.

تنظیمات پیشرفته چیست؟

همه می‌دانیم که برنده شدن بای‌باکس در دیجی‌کالا نود درصد اوقات با کاهش قیمت محصول محقق می‌شود.
حال، گاهی ممکن است بتوانید حتی با افزایش قیمت نیز بای‌باکس را در مشت بگیرید. کافی است استراتژی ثانویه‌ای برای رقابت انتخاب کنید.
لطفا به تصویر زیر توجه کنید.

رقابت بای باکس

 • رقابت بای‌باکس بدون محدودیت تعداد کالا (با تغییر قیمت)

یکی از روش‌های رقابت بر سر بای‌باکس تنوع کالای فعال در مارکت‌پلیس دیجی‌کالا، انتخاب روش تغییر قیمت در محدوده‌ی دلخواه قیمتی‌ تعیین‌شده از سوی سلر است.

سلریار با استفاده از ربات قیمت‌گذاری هوشمند، این امکان را برای سلرها فراهم می‌کند که با روش تعیین حداقل و حداکثر بازه‌ی رقابت ربات قیمت‌گذاری هوشمند برای کالای فعال، بتوانند هر لحظه با رصد قیمت‌گذاری سلرهای رقیب روی هر کالا، بای‌باکس را برای سلر کاربر سلریار دراختیار بگیرند و مهم‌تر، سلر را برنده‌ی بای‌باکس نگه دارند.

 • نمایش برنده باکس چند تنوعی
 • نمایش تعداد رقبا بر روی رنگ استیل
 • نمایش تعداد رزرو شده از موجودی نزد دیجیکالا (فروش موقت)
 • تعیین استراتژی رقابت برای باکس اصلی با باکس تنوع (مثلا رنگ استیل)
 • دریافت حداقل و حداکثر قیمت فروش برای رقابت بای‌باکس
 • محاسبه هزینه ها و کسورات و پیش بینی درآمد
 • دریافت قیمت خرید و محاسبه میزان سودآوری کالا

اگر بای‌باکس را از دست دادیم چطور؟

اگر برنده‌ی بای‌باکس نشدید، نگران نشوید. سلریار با قرار دادن گزینه‌ی استراتژی ثانویه گزینه‌های بیشتری در اختیار شما قرار داده است.

تنظیمات پیشرفته

شما می‌توانید با اعمال تغییر در سقف/کف/ متوسط قیمت دوباره رقابت کنید. یا می‌توانید این دستور را به ربات بدهید که اگر برنده‌ی بای‌باکس نشدم و باکس اول را نگرفتم، رقابت را به شکلی پیش ببر که مشتری من را در رتبه‌ی دوم ببیند.
همچنین، اگر برای شما رقیبی در فروش یک کالای مشخص وجود نداشت می‌توانید با گزینه‌ی «افزایش قیمت می‌دهم» محصول خود را با سود بیشتر بفروشید یا تغییری در قیمت رقابتی ایجاد نکنید.
حتی می‌توانید انتخاب کنید که می‌خواهید قیمت رقابتی از طریق تخفیف هوشمند اعمال شود یا خودتان قیمت فروش کالا را تغییر دهید؟
البته، توصیه‌ی سلریار به شما استفاده از گزینه‌ی تخفیف هوشمند است. وقتی از این روش استفاده کنید، علاوه بر شرکت در پروموشن‌های مجاز و افزایش بازدید کالا، می‌دانید که شانس فروش کالای مشمول تخفیف بیشتر است. قیمت مرجع نیز کمتر در معرض تغییر قرار می‌گیرد.
آنچه تا به اینجا برایتان توضیح دادیم مسیری بود که فروشنده برای به دست آوردن باکس فروش در مارکت‌پلیس طی می‌کند.

شرکت در رقابت بای‌باکس دقیقا از کجا آغاز می‌شود؟

در انتها، سلریار محدوده‌ی قیمت رقابتی فروش را با توجه به قیمت واردشده اعلام می‌کند.
فروشندگان لازم است دقت کنند که پروموشن‌های کالای در حال رقابت را به هیچ وجه تغییر ندهند. پس از  تایید این مطلب و تنظیمات، ربات کالا را وارد رقابت می‌کند.

رقابت بای باکس

برای مشاهده‌ی نتیجه رقابت همان‌طور که در درسنامه‌ی قبل گفته شد کافی‌ست دقایقی بعد تب گزارش رقابت بای‌باکس را ملاحظه کنید.
ما اما هنوز از بای‌باکس تنوع چیزی نگفته‌ایم. طبق توضیحات پیشین بای‌باکس تنوع، تنها تنوع خاصی از یک کالا را شامل می‌شود؛ مثلا رنگ صورتی از یک لامپ ال‌ای‌دی کم‌مصرف با گارانتی شرکتی مشخص.

صفحه‌ی تنوع چه مواردی را پوشش می‌دهد؟

در صفحه‌ی ویرایش تنوع با این موارد روبرو هستید:

ویرایش تنوع

تنها موارد مشابه در ویرایش تنوع و مدیریت قیمت‌گذاری این است که قیمت خرید و قیمت فروش را باید در هر دو قسمت ثبت کرد.
پس از ورود قیمت‌های خرید و فروش، لازم است اطلاعات دیگری را هم ثبت کنید.
به طور مثال بازه‌ی ارسال را تعیین کنید. هرچه بازه‌ی ارسال کوتاه‌تری را برای تحویل محصول به مشتری در نظر بگیرید، شانس‌ بیشتری برای گرفتن بای‌باکس تنوع خواهید داشت.
سپس مشخص می‌کنید که ارسال محصول موردنظر را چه شخصی بر عهده دارد.
محصولاتی که از قبل داخل انبار دیجی‌کالا دپو شده‌اند را مارکت‌پلیس خودش به مشتری تحویل می‌دهد.
گاهی نیز سلر انتخاب می‌کند که سفارش را از انبار شخصی و خودش برای مشتری ارسال کند.
اگر ارسال کالا توسط مارکت‌پلیس انجام می‌شود، در قدم بعد کافی است فروشنده موجودی کالا در انبار دیجی‌کالا را وارد کند.
اگر خود فروشنده مسئولیت ارسال محصول را پذیرفته است، ضروری‌ است که موجودی محصول نزد فروشنده را وارد کند.
در نهایت فروشنده باید بازه‌ی زمانی ارسال را معین کند.
با پر کردن باکس‌های نام‌برده و تایید داده‌ها، سلر آن تنوع خاص از کالا را وارد رقابت بای‌باکس تنوع خواهد کرد.

فروشنده چطور از وضع رقابت مطلع می‌شود؟

فروشنده برای آنکه از وضعیت رقابت و عملکرد دستیار هوشمند قیمت‌گذاری سلریار مطلع باشد، می‌تواند با مراجعه به جدول وضعیت بای‌باکس تمام اطلاعات موردنیاز خود را پیدا کند:

 • اینکه کالا در رقابت برنده‌ی باکس اصلی بوده است یا باکس تنوع؟
 • ربات در چه فواصل زمانی برای به دست آوردن بای‌باکس رقابت کرده است؟
 • قیمت فروش در فرایند باکس‌فایت چقدر با کف قیمت تعیین‌شده به دست فروشنده تفاوت دارد؟
 • آیا کالا برنده‌ی باکس شده است؟ اصلی یا تنوع فرقی نمی‌کند.
 • این کالای بخصوص با چند رقیب در نبرد بای‌باکسی است؟
 • اگر محصول برنده‌ی بای‌باکس نشده است، در چه رتبه‌ای بعد از برنده‌ی باکس قرار گرفته است؟
رقابت بای باکس
غیرفعال‌سازی قیمت‌گذاری هوشمند

گزارش به‌روز کالاهای فعال، موجودی انبار،‌ برنده باکس و میزان فروش در تلگرام؛ آن چه مارکت‌‌پلیس از فروشندگان پنهان می‌کند

مارکت‌پلیس دیجی‌کالا مثل هر بازارگاه دیگری ابزارهایی برای اعمال قدرت روی فروشندگان دارد. در واقع سیاست‌های مدیریت فروش آنلاین و رشد یا مهار فروش پنل فروشندگان را مارکت‌پلیس پیش می‌برد؛ از همین رو، هر چه در گزارش‌های مالی‌ ابهام‌های بیشتری باشد، این ابهام‌ها دست مارکت‌پلیس را در پیشبرد اهدافی که برای کنترل بازار رقابتی و سرعت پیشرفت سلرها دارد، بازتر می‌گذارد.

 • گزارش ریالی
 • متوسط قیمت
 • بازه قیمتی
 • نمایش درصدی
 • کالای در حال فروش از انبار

شاید همین ابهام‌ها یک ابزار اعمال قدرت هر بازارگاه در مدیریت فروشندگان باشد؛ مثلا ابهام درباره‌ی تاریخ یا رقم دقیق واریز، یکی از رایج‌ترین چالش‌های سلرها با دیجی‌کالاست. یکی از دلایلش مشخص نبودن سرنوشت کالاهایی‌ست که فروخته‌اید و ممکن است در فرایند لغو سفارش، مرجوعی تا هفت روز پس از خرید (برای کاربر عادی دیجی‌کالا) یا سی روز (برای کاربر دیجی‌‌پلاس)، همچنان بلاتکلیف باشند.

همچنین دیجی‌کالا در اعمال کمیسیون‌ها، هزینه‌های پردازش، کسر مالیات و جریمه‌های لغو سفارش، تاخیر در ارسال سفارش و دیگر چالش‌های ارزیابی عملکرد، همواره مبالغ غیرقطعی و مبهم را اعلام و واریز می‌کند.

یک امکان مهم دیگر که در دیجی‌کالا به فروشندگان داده نمی‌شود، انتخاب بازه‌ی دلخواه سلر برای بررسی گزارش درازمدت مالی پنل فروش است. اما سلریار این مشکلات را با هوش تجاری حل کرده است.

اطلاعات کلیدی فروش در اطلاع‌رسانی سلریار: درآمدها، سود و زیان، هزینه‌های پیدا و پنهان

سلریار به‌عنوان دستیار همیشه‌بیدار فروشندگان آنلاین ایران، به سلرها تعهد می‌دهد که مراقب کسب‌وکارشان باشد. این مراقبت با استفاده از ربات قیمت‌گذاری هوشمند سلریار، گرفتن بای‌باکس و همچنین نگه داشتن آن از دستبرد دیگر سلرها در تمام ساعات شب و روز پیش می‌رود.

اگر سلر دیجی‌کالا باشید، می‌دانید که گرفتن بای‌باکس در صفحه‌ی یک کالا احتمال فروش رفتن آن را خیلی بیشتر می‌کند. بنابراین رقابت گرفتن بای‌باکس، به‌ویژه روی کالاهای پرفروش یا پررقیب یک چالش دایمی برای سلرهاست. سلریار با استفاده از هوش مصنوعی و امکان مانیتورینگ دایمی قیمت‌ سلر و رقبای او برای هر کالا، قیمت پیشنهادی سلر را تا حدی بهینه می‌کند که همواره بای‌باکس را در تصرف خود نگه دارد.

یکی از مهم‌ترین ابزارهای سلریار در گزارش مالی، اطلاع‌رسانی دایمی به سلر درباره‌ی تعداد بای‌باکس‌های گرفته‌شده است؛ سلریار همچنین گرفتن یا بیرون افتادن از بای‌باکس را از طریق تلگرام و پیامک به سلر خبر می‌دهد. درواقع نبض کسب‌وکار پنل فروش دیجی‌کالا در تمام شبانه‌روز دست سلریار است.

گزارش تلگرامی و پیامکی سلریار در بخش مالی، حاوی این اطلاعات کلیدی‌ست که در تصویر می‌بینید:
 • گزارش مبلغ فروش روز قبل
 • گزارش تعداد بای‌باکس‌هایی که سلر دارد و درصد سهم آن از کل کالاهایی که فعال کرده است
 • گزارش تعداد و درصد کالاهایی که رقبا بای‌باکس آن‌ها را گرفته‌اند
 • گزارش تعداد و درصد کالاهایی از سلر که در پروموشن دیجی‌کالا هستند
 • گزارش وضعیت کلی موجودی کالاهای سلر در انبار
 • گزارش تعداد و مجموع مبلغ سفارش‌های امروز تا لحظه‌ی ارسال (یا درخواست) گزارش
 • گزارش تعداد و مجموع مبلغ سفارش‌های دیروز
صورت‌حساب درآمد و هزینه‌های فروش در دیجی‌کالا در بازه‌ی زمانی دلخواه

یکی از مهم‌ترین خدمات سلریار به فروشندگان دیجی‌‌کالا، باسلام، اسنپ‌شاپ و… امکان گزارش‌دهی دقیق تراز سود و زیان پنل سلرها در بازه‌ی زمانی دلخواهشان است.

اگر در دیجی‌کالا گزارش فروش کالاها را بخوانید، همیشه فقط در دوره‌های زمانی… در دسترس شما هستند و مهم‌تر، این گزارش‌ها همیشه غیرقطعی‌اند؛ چون سرنوشت بسیاری از کالاهایی که لغو سفارش یا مرجوعی از سوی مشتریان هستند، در این گزارش‌ها نامعلوم‌ است؛ همچنین دیجی‌کالا به شما گزارش درازمدت یا امکان انتخاب بازه‌ی زمانی مطلوب‌تان برای بررسی سود و زیان و هزینه‌های پنهان هر کالا (مثل جریمه‌ها، تصحیح کمیسیون و هزینه پردازش و…) را نمی‌دهد.

سلریار با استفاده از ابزار گزارش‌ مالی این معضل را حل می‌کند. گزارش مالی سلریار به فروشنده امکان می‌دهد با بررسی دقیق و شفاف وضعیت سود و زیان ناشی از فروش هر کالا، میزان سودآوری کالاهایی را که در مارکت‌پلیس فعال کرده است، بررسی کند؛ به عبارت دیگر، گزارش مالی سلریار با بررسی بازه‌های زمانی میان‌مدت و درازمدت فروش و تحلیل هزینه‌ها، به فروشنده قدرت بیشتری در بازنگری استراتژی فروش، قیمت‌گذاری و بررسی به‌صرفه بودن یا نبودن رقابت روی کالاهای جدید می‌دهد.

گزارش تحلیلی رقابت بای‌باکس در گذر زمان

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های کار با ربات قیمت‌گذاری هوشمند سلریار در مقایسه با پنل دیجی‌کالا و سایر ربات‌های تغییر قیمت، نمودار تحلیلی رقابت بای‌باکس سلر روی هر تنوع فعال کالا با دیگر سلرها در طول زمان است.

بسیاری از سلرها در شبانه‌روز با نگرانی وضعیت رقابت بای‌باکس ده‌ها و صدها کالای خود را در دیجی‌کالا رصد می‌کنند و ناگزیر از تغییر دایمی قیمت با کاهش حاشیه‌ی سود فروش هستند.

سلریار با نشان دادن ساعت‌ها و لحظات وضعیت قیمت سلر در بای‌باکس هر کالای فعال و رده‌بندی سایر فروشندگان رقیب روی همان تنوع کالا، یکی از مهم‌ترین ابهام‌های پنل دیجی‌کالا را برای سلر شفاف می‌کند.

بازنگری در قیمت و انتخاب کالاهای پررقیب، با استفاده از نمودار تحلیلی وضعیت رقابت بای‌باکس به سلر امکان بازتعریف استراتژی قیمت‌گذاری رقابتی و فروش کالاهای جدید را در دیجی‌کالا هدیه می‌دهد.

برای دیدن نمودار تحلیلی رقابت هر کالا در گذر زمان، طبق تصویری که می‌بینید، روی گزینه‌ی (…) کلیک کنید:

اکنون می‌توانید در روزها و ساعت‌های مختلف گذشته، وضعیت رقابت هر سلر روی تنوع کالای فعال خود را با نقطه‌های رنگی مربوط به هر فروشنده ببینید.

 

همان‌طور که در تصویر می‌بینید، در ستون سمت راست نمودار نام و رنگ اختصاصی هر سلر دیده می‌شود و در ستون سمت چپ، ترتیب رقابت فروشندگان در نمودار با نقاط رنگی مرتبط مشخص شده است.

محور افقی نمایانگر گذر زمان و تغییرات قیمت و فروشندگان تنوع است.

محور عمودی نمایانگر رتبه فروشندگان در هر مقطع زمانی است.

بالاترین رتبه فروشنده برنده بای‌باکس است.

در جدول سمت راست فروشندگان به ترتیب بر اساس اهمیت رقابت و مدت برنده بودن باکس مرتب‌سازی شده اند.

کاربر می‌تواند دامنه‌ی زمانی نمایش گزارش را در مقاطع ۴ ساعت، ۱ ساعت یا ۵ دقیقه تنظیم کند.

 

نمودار تحلیل رقابت بای‌باکس در گذر زمان چه کمکی به فروشنده می‌کند؟

استفاده از نمودار تحلیل وضعیت بای‌باکس، می‌تواند سلر را نسبت به استراتژی قیمت‌گذاری رقابتی، یا تجدیدنظر در فعال کردن کالاهایی که رقابت کم‌تری روی بای‌باکس آن‌ها وجود دارد، آگاه کند.

سلریار با استفاده از شفاف‌سازی وضعیت رقابت، اطلاعاتی را به شما می‌دهد که در سلرپنل مرکز فروشندگان دیجی‌کالا به آن دسترسی ندارید.

امیدواریم مبحث مدیریت محصولات را به روشنی برای شما توضیح داده باشیم و با معرفی امکانات پنل سلریار در این بخش، شما را برای کشف سایر خدمات پنل امیدوارتر کنیم. در هر حال سلریار با هدف کمک حرفه‌ای به سلر پا به میدان گذاشته است. در درسنامه‌های بعدی از ابزارهای دیگری از پنل سلریار پرده برخواهیم داشت.
سلریار دستیار فروشندگی شما در هر زمان است.