آکادمی سلریار
آموزش فروش آنلاین
< پیشخوان

فروش آنلاین با سرمایه‌ی محدود و آرزوهای زیاد!

تا اینجا با بازار آنلاین آشنا شده‌ و شناختی نسبی از مارکت‌پلیس به دست آورده‌ایم. وقت آن رسیده که آستین‌ها را بالا بزنیم و فروش آنلاین با سرمایه‌ی محدود را آغاز کنیم.

یکی دیگر از مهم‌ترین تفاوت‌های بازار آنلاین با آفلاین، بی‌نیازی بازار آنلاین از سرمایه‌ی اولیه است. شاید برایتان عجیب باشد، اما استراتژی‌های فروش بسیاری وجود دارند که می‌توانید به‌واسطه‌ی آنها، با دانش تجاری خود و بدون نیاز به سرمایه و انبارداری کسب درآمد کنید.

 

بدون پول خرید کنید!

برای خرید و فروش آنلاین در مارکت ‌پلیس استراتژی‌های گوناگونی وجود دارد. در این مقاله به چند مورد از استراتژی‌های پول‌ساز اشاره می‌کنیم و به شما یاد می‌دهیم چطور با پول کم، فروش بیشتری داشته باشید.

 

 

  • آربیتراژ آنلاین

سنگر میز کارتان را ترک نکنید!

استراتژی فروش آربیتراژ، یکی از روش‌های فروش است که برای شروع به هیچ سرمایه‌ای احتیاج ندارد. تنها کاری که لازم است انجام دهید، ایجاد یک حساب کاربری در دیجی‌کالا و جستجو در وبسایت‌هاست!

در استراتژی فروش آربیتراژ، شما انباری برای دپو کردن محصولات ندارید، چون اصلاً محصولی ندارید! شاید برایتان عجیب باشد، اما واقعاً همین‌طور است؛ پس از آنکه حساب کاربری خود را در مارکت‌پلیس ایجاد کردید، وقت آن است که کالای موردنظر خود را در میان تامین‌کنندگان پیدا کنید و از طریق آنها بفروشید. بیایید این مسئله را با یک مثال بررسی کنیم.

فرض کنید قصد فروش دفتر نقاشی دارید. یک حساب کاربری در دیجی‌کالا ایجاد می‌کنید، احراز هویت خود را انجام می‌دهید و پس از تایید مشخصات، دسته‌بندی محصول خود را انتخاب می‌کنید.

حالا از میان کالاهای تامین‌کنندگان اینترنتی دیگر، به دنبال کالاهای تخفیف‌دار بگردید و محصولات خود را موجود کنید.

تصاویر و محتوای متنی مرتبط با کالاها را بارگذاری می‌کنید، قیمت را با احتساب سود موردنظر تعیین کرده و منتظر ثبت سفارش می‌مانید. پس از اینکه اولین سفارش شما ثبت شد، باید سراغ تامین‌کننده بروید و کالایی که خریدار شما ثبت کرده‌ است، از او بخرید. در این مرحله کالا را برای خریدار می‌فرستید و فروش شما انجام می‌شود. به همین راحتی و بدون نیاز به ترک میز کامپیوتر خود، کالایی را فروخته‌اید.

 

  • آربیتراژ آفلاین

فروشگاه‌های اطراف، سرمایه‌گذاران فروش آنلاین با سرمایه‌ی محدود!

حالا همان استراتژی فروش آربیتراژ آنلاین را به صورت آفلاین در نظر بگیرید. هنگامی که می‌خواهید محصولی را در پنل خود موجود کنید، در فروشگاه‌های اطراف خود بگردید و از محصولات عکس بگیرید. این محصولات را در پنل‌تان موجود کنید و وقتی خریداری ثبت سفارش کرد، کالا را با قیمت کمتر و به صورت عمده خریداری و برای مشتری خود ارسال کنید.

در این روش شما می‌توانید محصولات خود را از میان کالاهایی انتخاب کنید که تخفیف‌ بیشتری دارند، و سپس خریدهای عمده‌ی خود را با قیمت بالاتر بفروشید و سود بیشتری به جیب بزنید.

 

  • لیبل اختصاصی

ذره‌بین را بردارید، وقت اکتشاف است!

برای شروع این استراتژی، باید محصولاتی را جستجو کنید که بیشترین تقاضا را دارند و رقابت زیادی برای آنها وجود ندارد. این کالاها سوددهی خوبی دارند. پس از یافتن کالای موردنظر، دنبال تامین‌کنندگان عمده باشید. این تامین‌کنندگان می‌توانند محصولات شما را مستقیماً به انبار دیجی‌‌کالا ارسال کنند.

حساب کاربری دیجی‌کالای خود را افتتاح کنید. برای برند محصولات خود هویت بصری شامل لوگو و تصاویر باکیفیت بسازید و محصول را از آن خود کنید. حالا با تبلیغات گسترده در مارکت‌پلیس، کالای خود را در میان رقبا پررنگ‌تر کنید تا راحت‌تر بفروشید.

در استراتژی فروش لیبل اختصاصی، هزینه‌ای که بابت چاپ لوگو و بسته‌بندی محصولات می‌پردازید، بسیار کمتر از هزینه‌ی تولید محصول است و نیازی به سرمایه‌ی زیاد نیست. دیجی‌کالا تمام فرایند ثبت سفارش و ارسال را به عهده می‌گیرد و شما با هر بار فروش محصول هزینه‌ی آن را دریافت می‌کنید.

کالاهای شما نیز در انبار دیجی‌کالا نگهداری می‌شوند و هنگامی‌ که خریداری ثبت سفارش کند مستقیم از انبار دیجی‌کالا برای او ارسال می‌شوند.

 

  • عمده‌فروشی

در این استراتژی، شما محصولی را با قیمت کمتر از یک عمده‌فروش می‌خرید و به صورت عمده به یک فروشنده می‌فروشید و یا خودتان به عنوان فروشنده آنها را توزیع می‌کنید. می‌توانید با چند تامین‌کننده همکاری کنید یا تمام کالاها را با قیمت کمتر از تامین‌کنندگان مختلف بخرید و برای مشتریان ارسال کنید.

 

  • دراپ‌شیپینگ

برای فروش آنلاین با سرمایه‌ی محدود، دراپ‌شیپینگ مخصوص شماست!

در روش دراپ‌شیپینگ، فروشنده به نمایندگی از یک تامین‌/تولیدکننده ثبت سفارش می‌کند. وقتی مشتری کالا را خریداری می‌کند، فروشنده از طریق تامین‌کننده کالا را تامین و برای او ارسال می‌کند.

در اغلب مواقع مصرف‌کننده متوجه این روند نمی‌شود و فروشنده را همان تامین‌کننده می‌بیند. این روش فروش در پلتفرم‌های بسیاری مثل آمازون، ای‌بی و علی‌بابا نیز استفاده می‌شود.

دراپ‌شیپینگ هزینه‌ی اولیه‌ی کمتری نسبت به دیگر استراتژی‌های فروش دارد؛ سریع‌تر راه‌اندازی می‌شود، و تمام فرایند آن به صورت اتوماتیک و از طریق مارکت‌پلیس انجام می‌گیرد.

 

برای فروش آنلاین با سرمایه‌ی محدود هدفمند پیش بروید!

تا اینجا شناختی کلی از مارکت‌پلیس پیدا کردیم و فهمیدیم برای ورود به این بازار بهتر است با چه استراتژی پیش برویم. فروش آفلاین نیاز به سرمایه دارد. لازم است فضایی برای فروش و کالایی برای عرضه داشته باشید. اما همان‌طور که دیدیم، برای فروش آنلاین لزوماً نیازی به داشتن سرمایه‌ی اولیه نیست.

حالا می‌توانید با استفاده از توضیحات این مقاله و با دانستن هدف خود از فروش، استراتژی موردنظر را انتخاب کرده و فروش را آغاز کنید.

اگر قصد دارید کسب درآمد کنید و زمان و پول کافی برای شروع کسب‌وکار ندارید، استراتژی دراپ‌شیپینگ یا آربیتراژ می‌توانند برای شما مناسب باشند. اگر قصد دارید برند خود را بسازید و کسب‌وکاری به نام خودتان داشته باشید، استراتژی لیبل اختصاصی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. هر کدام از این استراتژی‌ها راه مناسبی برای کسب درآمد هستند؛ فقط کافی است فضای بازار را بشناسید، چشم از رقبا برندارید، نیاز کاربران را درک کنید و هوشمندانه وارد عمل شوید.