آکادمی سلریار
آموزش فروشندگی در باسلام
< پیشخوان
آکادمی سلریار
آموزش فروشندگی در باسلام
< پیشخوان

در این مقاله (آموزش فروش در باسلام) تصویری قدم به قدم شما را در ساخت پنل فروش باسلام همراهی کرده‌ایم.

مارکت‌پلیس باسلام که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم، پلتفرمی برای کسب‌وکارهای خانگی و محلی است.

ایده‌ی راه‌اندازی مارکت‌پلیس باسلام، در مهر ماه سال ۱۳۹۲ کلید خورد و سال ۱۳۹۵ بود که شکل گرفت.

این پلتفرم با هدف رشد و توسعه‌ی کسب‌وکارهای محلی توسعه پیدا کرده و در تلاش است کالاهای دست‌ساز تولید شما را بدون واسطه و مستقیما به دست مشتریان برساند.

برای آموزش فروش در باسلام،ابتدا ورد ه سامانه را یادمی گیریم. آدرس basalam.com رو در گوگل جست‌وجو کنید، و یا با استفاده از گزینه‌ی «غرفه‌دار شو» وارد صفحه‌ی ثبت‌نام شوید و مراحل ثبت‌نام را طی کنید.

در صفحه‌ی بازشده شماره‌ی تماس خود را وارد کرده و منتظر کد تایید بمانید.

بعد از ورود به پنل، فرایند ثبت‌نام شما آغاز می‌شود و می‌توانید با نام‌گذاری پنل خود و وارد کردن نام فروشنده مراحل ثبت‌نام را طی کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات اولیه، در صفحه‌ی بعد لازم است اطلاعات حساب خود را وارد و بعنوان یک فروشنده‌ی حقیقی اطلاعات را تکمیل کنید.

در این مرحله، غرفه‌ی شما ساخته شده و آماده‌ی افزودن محصولات است. لازم است در این مرحله ۵ کالای اولیه را وارد پنل خود کنید و در انتظار ثبت سفارش بمانید. اگر در حال حاضر کالایی ندارید، می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی «بعداً اضافه می‌کنم»، این فرایند را به روزهای بعد موکول کنید.

حالا پنل شما آماده است و می‌توانید نحوه‌ی کار با پنل را انتخاب کنید.

پس از ورود به پنل فروش باسلام از طریق وبسایت، پیشخوان غرفه‌ی خود را مشاهده کنید و از طریق منوی سمت راست صفحه می‌توانید به گزینه‌های مختلفی دسترسی داشته باشید.

در صفحه‌ی پیشخوان باسلام می‌توانید جدیدترین اخبار و به‌روزرسانی‌های باسلام را ببینید، آمار فروش یک هفته یا یک ماه اخیر خود را رصد کنید و از طریق منوبار سمت راست صفحه به بخش سفارش‌ها و محصولات خود دسترسی داشته باشید.

از منوی سمت راست، می‌توانید به محصولات و سفارشات خود دسترسی داشته باشید، تنظیمات غرفه‌ی خود را تغییر دهید و روش و هزینه‌های ارسال را مدیریت کنید.

پس از انتخاب منوی محصولات، می‌توانید محصولات خود را با اعمال فیلترها مدیریت کرده و یا به صورت گروهی ویرایش نمایید.

با انتخاب گزینه‌ی «افزودن محصول» وارد مرحله‌ی افزودن کالا می‌شوید و می‌توانید با طی کردن مراحل اعلام‌شده، محصولات موردنظر را به پنل خود اضافه کنید.

از طریق منوی سفارشات، می‌توانید روند سفارش‌های خود را مشاهده و مدیریت کنید.

در مرحله ی بعد از آموزش فروش در باسلام، در منوی «تنظیمات غرفه» این امکان را دارید که اطلاعات تکمیلی تنظیمات غرفه‌ی خود را مشاهده کنید و در صورت نیاز تغییر دهید.

در زیرمنوی «روش و هزینه‌های ارسال» می‌توانید روش‌های ارسال را مدیریت و هزینه‌ها را مشاهده کنید.

در زیرمنوی تسویه حساب و امور مالی، می‌توانید گزارش مالی پنل خود را مشاهده نموده و در صورت نیاز فایل اکسل هزینه‌ها را دریافت کنید. این جدول هزینه‌ها شامل کارمزد، تخفیف، مبلغ تسویه‌ی نهایی و… می‌شود.

در قسمت دوم منوی سمت راست صفحه باسلام، بخش تبلیغات پنل قرار دارد و شما می‌توانید با استفاده از گزینه‌های این قسمت، محصولات خود را به فروش بیشتر برسانید.

در بخش آخر منو نیز می‌توانید فهرستی از مشتریان خود مشاهده کنید، بازخوردهای مشتریان را ببینید و در صورتی‌که نیاز به پشتیبانی داشتید با کارشناسان باسلام در ارتباط باشید. همچنین شما می‌توانید از بخش آخر پنل بازخوردهای خود را ارسال کنید.

با آکادمی سلریار همراه باشید تا آموزش های کامل تر فروش در باسلام راهکارها و ابزارهای مدیریت همزمان فروش آنلاین در چند پنل را بشناسید.