1. خانه
  2. >
  3. وبلاگ
  4. >
  5. چند مفهوم مهم مالیاتی برای فروشندگان آنلاین مارکت‌پلیس دیجی‌کالا، اسنپ‌شاپ و…
وبلاگ

چند مفهوم مهم مالیاتی برای فروشندگان آنلاین مارکت‌پلیس دیجی‌کالا، اسنپ‌شاپ و…

مفاهیم مهم مالیاتی برای فروشندگان آنلاین

در دنیای کسب‌وکار آنلاین، چندین مفهوم مالیاتی وجود دارد که هر فروشنده باید با آن‌ها آشنا باشد. در ایران، فروشندگانی که در مارکت‌پلیس‌های آنلاین مانند دیجی‌کالا، اسنپ، باسلام و… فعالیت می‌کنند، بهتر است با این مفاهیم آشنا باشند، تا با رسیدن فصل تعامل با اداره‌ی مالیات در راهروهای این اداره به دردسر جدید نیفتند.

۱. ثبت کسب‌وکار: این واژه به این معنی است که شما باید کسب‌وکار خود را به صورت رسمی ثبت کنید.

۲. شماره مالیاتی: این شماره یک شناسه منحصر به فرد است که به شما توسط اداره مالیات ارائه می‌شود.

۳. مالیات بر درآمد: این واژه به این معنی است که شما باید مالیات را بر اساس درآمدی که از فروش آنلاین کسب می‌کنید، پرداخت کنید.

۴. مالیات بر فروش: این واژه به این معنی است که شما باید مالیات فروش را از مشتریان خود دریافت کنید.

۵. صورت‌حساب‌ها: این واژه به این معنی است که شما باید در سامانه کل امور مالیاتی ثبت نام کنید و حق تمبر را پرداخت کنید.

۶. فروش در بازارگاه‌ها: این واژه به این معنی است که شما قصد دارید کالاهای خود را از طریق پلتفرمی مانند دیجی‌کالا، اسنپ‌شاپ، باسلام، تیمچه و… بفروشید.

این چالش‌ها می‌توانند پیچیده به نظر برسند، اما با استفاده از سلرآکادمی دیجی‌کالا و آکادمی و وبلاگ سلریار، شما می‌توانید به راحتی با آن‌ها مواجه شوید. سلریار با ارائه ابزارها و مشاوره‌های تخصصی، به شما کمک می‌کند تا با چالش‌های مالیاتی که در پایان بهار هر سال روبرو می‌شوید، مواجه شوید. برای اطلاعات بیشتر درباره‌ی فرایندهای حقوقی و مالیاتی دیجی‌کالا برای سلرها، می‌توانید به یادداشت «چالش‌های مالیاتی فروشندگان آنلاین» در وبلاگ سلریار مراجعه کنید.

اعضای تیم سلریار شما را با جزئیات در این زمینه راهنمایی می‌کنند و راهکارهای مناسبی را با توجه به کاربری شرکت شما ارائه خواهند داد. اگر به این رقابت علاقه‌مند هستید و تصمیم دارید فروشنده‌ی بی‌رقیبی در فضای آنلاین باشید، کافی‌ست با ما تماس بگیرید.

سلریار سعی دارد شفاف‌سازی و تسهیل این فرایندها را برای فروشندگان آنلاین دردسترس بگذارد. سلری که با هدف موفقیت در فروش وارد رقابت مارکت‌پلیس می‌شود، باید زیر و بم پنل فروش خود در بازارگاه را بداند، شکی در این نیست. اما ابهام‌ها و پیچیدگی‌های پنل فروش به نوعی سیاست مارکت‌پلیس‌ها در تعامل با فروشندگان آنلاین است. بنابراین انتخاب سلریار به عنوان دستیاری که همیشه در تیم شماست و تلاش می‌کند هر نقطه‌ی تاریکی را روشن کند، می‌تواند در فرایند فروش آنلاین یاریگر سلرها باشد.

اشتراک گذاری
مطلب بعدی
معرفی ابزارهای سلریار برای فروشندگان دیجی‌کالا، اسنپ، باسلام و…
مطلب قبلی
چه نکاتی را برای افزایش فروش پایان سال دیجی‌کالا و… رعایت کنیم؟
ارسال پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed