آکادمی سلریار
آموزش فروشندگی دیجیکالا
< پیشخوان

پنل دیجی‌کالا

در قسمت‌های قبلی آکادمی سلریار نحوه‌ی کار با مارکت‌پلیس‌ها را توضیح دادیم و اطلاعاتی را که برای ورود به بازار آنلاین مارکت‌پلیس نیاز داشتیم، کسب کردیم. برای مطالعه‌ی بهتر، دوره‌های قبلی آکادمی سلریار را بخوانید.

در این هفته قرار است چند مارکت‌پلیس بزرگ را بطور اجمالی بررسی کنیم، و با ورود به پنل آن‌ها امکاناتی را که در اختیار فروشندگان قرار می‌دهند، بشناسیم.

اول از همه قرار است سراغ بزرگ‌ترین مارکت‌پلیس ایران برویم؛ این مارکت‌پلیس همیشه در زمینه‌ی فروش آنلاین پیشتاز بوده و حرف اول را زده است. می‌خواهیم در اولین درس این هفته مارکت‌پلیس دیجی‌کالا را بررسی کنیم.

برای ورود به پنل فروشندگان دیجی‌کالا و ثبت‌نام به عنوان فروشنده، کافی است آدرس seller.digikala.com را در گوگل جست‌وجو کنید و وارد صفحه‌ی ثبت‌نام فروشندگان دیجی‌کالا بشوید.

بعد از این‌که وارد صفحه‌ی ثبت‌نام شدید، لازم است آدرس ایمیل، کلمه‌ی عبور و شماره تماس خود را وارد کنید تا کد تایید ثبت‌نام برای شما ارسال شود.

با ورود به پنل فروشندگان دیجی‌کالا با گزینه‌هایی مواجه می‌شوید که با هم بررسی می‌کنیم.

پیش از دسترسی به منوهای پنل، اولین پیغامی که دریافت می‌کنید در رابطه با احراز هویت شماست و لازم است با مراجعه به سایت ثبت احوال این مرحله را انجام بدهید.

بعد از طی کردن مراحل احراز هویت، مجددا به پنل فروشندگان دیجی‌کالا هدایت می‌شوید و از شما خواسته می‌شود صحت اطلاعات را تایید کنید. در صورتی که اطلاعات مورد تایید شماست، گزینه‌ی «بله تایید می‌کنم» را انتخاب کنید.

با ورود به پنل، اولین منویی که مشاهده می‌کنید مربوط به محصولات شماست و از طریق آن  می‌توانید محصول جدیدی بارگذاری یا محصولات خود را مدیریت کنید. همچنین از طریق این بخش می‌توانید به تنوع محصولات و قیمت‌گذاری آن‌ها نیز دسترسی داشته باشید.

منوی بعدی، منوی سفارش‌های مشتریان است که از طریق آن می‌توانید به سفارش‌های تاییدشده دسترسی داشته باشید.

از طریق منوی بعدی می‌توانید محموله‌ی جدیدی برای انبارش در دیجی‌کالا ایجاد، یا محموله‌هایی را که موجود دارید مدیریت کنید.

منوی بعدی به بازاریابی اختصاص دارد که از طریق آن می‌توانید فروش محصولات خود را بالاتر ببرید و با تبلیغ و بازاریابی محصولات را به مشتریان بیشتری نمایش بدهید.

منوی بعدی که منوی گزارشات پنل شماست، به شما این امکان را می‌دهد که گزارشی از سفارش‌های نهایی‌شده، موجودی انبار، فهرست هزینه‌ها و جرایم و صورت‌حساب‌ها مشاهده کنید. بخش گزارش جامع این منو هم گزارشی کلی از روند فروش شما نشان می‌دهد.

بخش بعدی پنل منوی راهنماست و می‌توانید توضیحات تمام بخش‌ها را به طور مفصل از طریق آن بخوانید.

همان‌طور که قبلا درباره‌ی آن صحبت کردیم، اولین اقدامی که برای آغاز فروش در دیجی‌کالا لازم است انجام دهید انتخاب و بارگذاری یک محصول جدید است.

برای این کار باید از طریق منوی محصولات، وارد زیرمنوی «جست‌وجو یا درج محصول» شوید.

اگه کالایی که قصد فروشش را دارید از قبل در دیجی‌کالا وجود داشته باشد، می‌توانید از طریق بخش جست‌وجوی کالا آن را پیدا کنید و با انتخاب گزینه‌ی «شما هم بفروشید» روی آن قیمت‌گذاری کنید و به جمع فروشندگان آن محصول بپیوندید.

اما اگر کالایی که انتخاب کرده‌اید جدید است و فروشنده‌ی دیگری ندارد، می‌توانید از طریق منوی «ایجاد کالای جدید» آن را به پنل خود اضافه کنید، یا از دیجی‌کالا درخواست کنید کالا را برای شما ایجاد کند.

با انتخاب گزینه‌ی «ایجاد کالای جدید» به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که مراحل درج محصول را قدم‌به‌قدم به شما توضیح داده است.

در زیرمنوی بعدی، می‌توانید فعال یا غیرفعال بودن و قیمت محصولاتتان را مدیریت و وضعیت آن‌ها را بررسی کنید.

اگر کالای شما تنوع محصول زیادی دارد، به جای این‌که تک‌تک تنوع‌های آن را جدا ثبت کنید، لازم است پس از ثبت محصول از طریق زیرمنوی مدیریت تنوع و قیمت‌گذاری این کار را انجام بدهید.

در منوی بعدی سفارش‌های ثبت‌شده‌ی مشتریان را می‌بینید و می‌توانید سفارش‌ها را برای ایجاد محموله آماده کنید.

علاوه بر آن شما این امکان را دارید که با مراجعه به زیرمنوی ایجاد محموله در منوی محموله‌ها، محموله‌ی جدیدی برای انبارش در دیجی‌کالا آماده یا محموله‌هایی را که دارید، مدیریت کنید.

دیجی‌کالا در مناسبت‌های مختلف کمپین‌های مختلفی ایجاد می‌کند که با شرکت در این کمپین‌ها فروش شما افزایش چشم‌گیری خواهد داشت. برای شرکت در آن‌ها و مدیریت پروموشن‌ها باید از طریق منوی بازاریابی اقدام کنید.

از طریق این منو این امکان را دارید با انتخاب زیرمنوی تخفیف‌های هوشمند، از طریق فایل اکسل روی محصولات خود به صورت گروهی تخفیف‌گذاری کنید.

آخرین بخش پنل شما، منوی گزارشات است که از طریق آن به گزارش جامعی از پنل دسترسی دارید و می‌توانید فهرستی از کمیسیون‌ها، هزینه‌ها و جریمه‌هایی را که دیجی‌کالا برای شما در نظر گرفته، مشاهده کنید.

برای بررسی پنل چند مارکت‌پلیس دیگر در درس‌های بعدی آکادمی سلریار با ما همراه باشید.