آکادمی سلریار
آموزش فروشندگی دیجیکالا
< پیشخوان

برندسازی در دیجیکالا

برای اینکه به اهمیت برندسازی در دیجیکالا پی ببرید ابتدا به این سوال پاسخ دهید: آیا تا به حال از دیجی‌کالا خرید کرده‌اید؟اگر جوابتان مثبت است، حتماً دیده‌اید که هنگام جست‌وجو برای یک محصول چندین گزینه پیش رویتان قرار می‌گیرد. ما می‌خواهیم در سلریار به شما یاد بدهیم چطور صاحب آن محصولی باشید که توجه مشتریان را به خود جلب می‌کند.

برندسازی در دیجیکالا، لازمه‌ی موفقیت شما در فروش آنلاین!

برندینگ یا برندسازی یکی از مهم‌ترین اصول هر کسب‌وکاری است که شما را در میان رقبا متمایز می‌کند. به بیان ساده، برند شما، اعتباری است که نزد مشتریان خود دارید و آن‌ها را ترغیب می‌کنید از میان رقبا شما را انتخاب کنند.

برند شما به مشتریان القا می‌کند که چه انتظاراتی باید از شما و محصولاتتان داشته باشند.

در بازار رقابتی امروز و افزایش تقاضا، برندسازی بسیار مهم است و استراتژی قوی و موثر برای این اصل مزیت بزرگی به شمار می‌رود.

اما برای برندسازی در دیجیکالا چه باید کرد؟ بیایید بررسی کنیم مارکت‌پلیس چطور به شما در برندسازی و جلب اعتماد مشتریان کمک می‌کند.

تاثیر مارکت‌پلیس بر برندسازی

هنگامی که مخاطب برای خرید محصولی دیجی‌کالا را جست‌وجو می‌کند، اگر برند نام‌آشنا و خوش‌آوازه‌ای به چشمش بخورد، شک نکنید دیگر گزینه‌ها را ندیده و بدون فوت وقت از آن برند آشنا خرید می‌کند.

برندسازی در مارکت‌پلیس که فضای رقابتی بزرگ‌تری دارد و امکان مقایسه میان محصولات را برای مشتریان فراهم می‌کند، بسیار مهم است و اگر از آن غافل شوید، قافیه را باخته‌اید.

در واقع اولین و ساده‌ترین تعریف یک برند نام، طرح یا نمادی است که یک محصول را از دیگر محصولات مشابه متمایز می‌کند.

شما می‌توانید از همین حالا به فکر نام کسب‌وکار خود باشید و با انتخاب نامی مشخص و خوش‌آهنگ، جای خود را در اذهان عمومی محکم کنید.

استراتژی برندسازی در دیجیکالا

برندسازی از نظر بازاریابان مبحثی است که بیشتر از یک علم، به یک هنر تشبیه می‌شود و آن را به ۷ اصل اساسی تقسیم می‌کنند.

بیایید این ۷ اصل را بررسی کرده و نقش هر کدام را در موفقیت کسب‌وکار شما بررسی کنیم.

 • هدف

همه‌ی برندها به مشتریان خود وعده می‌دهند، و چیزی که شما را از دیگران متمایز می‌کند هدف مشخصی است که از تاسیس برند خود دارید. مشتریان به این هدف‌گذاری‌ها دقت می‌کنند و در صورتی که برند شما هدف خاصی نداشته باشد و در جهت مشخصی پیش‌روی نکند، از چشم مخاطبان دور نخواهد ماند.

 • ثبات

نکته‌ی بسیار مهمی که در برندسازی در دیجیکالا که باید رعایت کنید این است که از فعالیت‌های جانبی بدون ارتباط با کار و برند خود خودداری کنید. این فعالیت‌ها می‌توانند تمرکز مخاطبین شما را از آن‌چه برای آن تلاش می‌کنید دور کند.

هنگامی که قصد دارید پلتفرمی برای برند خود بسازید، باید مطمئن شوید تمام پیام‌های شما یک‌پارچه و دارای ثبات هستند. این ثبات و یکپارچگی هرچه‌بیشتر، شما را متمایزتر می‌کند و مشتریان وفاداری برایتان به ارمغان می‌آورد.

 • ایجاد هیجانات با برندسازی در دیجیکالا

مشتریان شما قرار نیست همیشه منطقی تصمیم بگیرند! فردی را در نظر بگیرید که مبلغ بسیار زیادی را به خرید موتور سیکلت هارلی دیویدسون اختصاص داده است، در حالی که می‌توانست با بودجه‌ای کمتر موتورسیکلتی به همان کیفیت بخرد.

علت این اتفاق این است که برند هارلی دیویدسون موقعیتی را برای مشتریان خود فراهم کرده که خود را عضوی از یک اجتماع بزرگ بدانند. مشتریان هیجانی از این موقعیت استفاده می‌کنند و با پرداخت مبلغی بالاتر خود را عضو کلوب هارلی دیویدسون می‌نامند.

 • انعطاف‌پذیری برندسازی در دیجیکالا

در دنیایی که دائماً در حال تغییرات است، بازاریابان برای حفظ ارتباط خود با مخاطبین لازم است انعطاف بسیاری به خرج دهند و در مورد تبلیغات و کمپین‌های خود خلاق باشید.

اگر تاکتیک‌های قدیمی شما دیگر کارایی ندارند، آن‌ها را تغییر دهید و در جهت اهداف برند خود استراتژی‌های جدیدی بچینید.

 • مشارکت کارکنان یک برند

لازم است تمام کارکنان کسب‌وکار شما، به یک لحن یک‌پارچه برسند و تجربه‌ی منسجی برای کاربر بوجود بیاورند. باید کارکنان خود را از نحوه‌ی برقراری ارتباط با مشتریان و توضیح محصولات آگاه سازید.

مثلاً اگر لحن شما در شبکه‌های اجتماعی شوخ‌طبع است، بهتر است مشتری شما هنگام برقراری تماس تلفنی با یک فرد عبوس مواجه نشود!

 • ایجاد وفاداری

اگر در موقعیتی که هستید افرادی وجود دارند که برند شما را دوست دارند، از این مسئله غافل نشوید و پاداشی برای این دوست داشتن در نظر بگیرید.

مشتریانی که به برند شما وفادار شوند، حسن نیت خود را ثابت کرده و مانند یک سفیر برند برای شما عمل می‌کنند. به این صورت اگر بار دیگری بخواهند از دیجی‌کالا خرید کنند، سراغ برند شما آمده و برای محصولات مشابه به دیگران نیز برند شما را معرفی می‌کنند. البته اصول دیجی‌کالا در متهم نشدن به دور زدن بازارگاه را هم باید رعایت کنید. این یکی از مهم ترین دلایل برندسازی در دیجیکالا است.

 • آگاهی رقابتی

رقیبان خود را بشناسید و مشتریان آن‌ها را رصد کنید. اگر استراتژی‌هایی به کار می‌برند و نتایج خوبی می‌گیرند، برای دفعات بعدی آن‌ها را زیر نظر بگیرید و زودتر وارد عمل شوید. سرعت عمل شما در واکنش به اتفاقات روز و جلو افتادن از رقبا در شناخته‌تر شدن برند شما کمک‌کننده است.

ثبت برند در دیجی‌کالا

اگر به پنل دیجی‌کالا سری زده باشید، حتماً دیده‌اید که هنگام ثبت محصول جدید از زیرمنوی محصولات، می‌توانید برند موردنظر خود را برای محصول ثبت کنید.

اگر برند موردنظر شما در لیست برندها نبود، پس وقت آن رسیده برندسازی در دیجیکالا را انجام دهید!

برای ایجاد و ثبت یک برند لازم است درخواست خود را ثبت کنید و منتظر بمانید کارشناسان دیجی‌کالا اطلاعات شما را بررسی کنند.

جای برندسازی در دیجیکالا خالی است!

اگر تمام پیش‌زمینه‌ها را انجام داده‌اید، نام و لوگو و هویت بصری برند خود را انتخاب کرده‌اید و حالا دیگر وقت آن رسیده برند خود را ثبت نهایی کنید، می‌توانید از طریق دیجی‌کالا این مراحل را طی کنید:

 • وارد زیرمنوی «درج اطلاعات کالا» شده و در منوی برند کالا، درخواست برند جدید را بزنید.
 • تصویر لوگوی برند خود را با پس‌زمینه‌ی سفید و ابعاد ۶۰۰*۶۰۰ و فرمت PNG آپلود کنید.
 • شرح برند خود در خصوص تاریخچه و تنوع محصولات خود را بین ۷۰ الی ۱۰۰ کلمه بنویسید.
 • برای ثبت برندهای ایرانی لازم است برگه‌ی ثبت برند یا لینک سایت قوه‌ی قضاییه را داشته و تصویر یا لینک آن را ثبت کنید.
 • برای ثبت برندهای خارجی، لازم است لوگو و لینک معتبر سایت خارجی را وارد فرم کنید.