آکادمی سلریار
آموزش فروش آنلاین
< پیشخوان

به آکادمی سلریار خوش آمدید!

اگر توسعه‌ی کسب‌وکار و افزایش درآمد از راه‌های آسان‌تر در عصر حاضر به یکی از دغدغه‌هایتان بدل شده است، به احتمال قوی باید الان اینجا باشید. بله همین‌جا، آکادمی سلریار.

ما در آغاز با محیط مارکت‌پلیس‌های آنلاین آشنایتان خواهیم کرد؛ زیرا بهترین عملکرد را وقتی خواهید داشت که اول بدانید کجایید. سپس فرایند فروش در مارکت‌پلیس و و چم‌وخم فروشنده بودن در این فضا را برایتان روشن می‌کنیم تا اگر تصمیم گرفته‌اید فروشندۀ بازار آنلاین باشید، مجبور نشوید زحمت تحقیق از ده‌ها منبع متنوع را به جان بخرید.

نقشه راه آکادمی

فکر می‌کنید گسترده‌ و موفق‌ترین مارکت‌پلیس حال حاضر ایران چیست؟ دقیقاً… دیجی‌کالا. این مارکت‌پلیس به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار آنلاین ایران قابلیت‌هایی را برای فروشندگان خود در نظر می‌گیرد که برایتان توضیح خواهیم داد.

همه حداقل یک بار از دیجی‌کالا خرید کرده‌اند. ما اما می‌خواهیم فرایند ثبت سفارش، پردازش و ارسال را از سمت فروشنده بررسی کنیم.

دیجی‌کالا روز‌به‌روز در حال پیشرفت و تغییر است و افزایش فروشندگان رقابت را هر روز سخت‌تر می‌کند. در این میان، برنده کسی است که از ضعف رقبا به نفع خودش بهره ببرد. شاید بپرسید کدام ضعف؟ جواب ناآگاهی‎‌ست. بخش عمده‌ی فروشندگان تازه‌وارد به مارکت‌پلیس‌ها قوانین بازی را نمی‌دانند. این بهترین فرصت برای شماست تا با کسب مهارت، آگاهی از نحوۀ فروش در بازار آنلاین و ارتباط‌گیری درست با مشتریان، میدان را در دست بگیرید و آمار فروشتان را به‌طور قابل‌توجهی افزایش دهید.

این دوره مناسب چه کسانی است؟

اگر برای راه‌اندازی کسب‌وکارتان سرمایه‌ی زیادی ندارید و مشتاقید وارد بازار کار شوید و درآمد خوبی کسب کنید، این دوره را به شما پیشنهاد می‌کنیم. طی این دوره با روش‌هایی آشنا خواهید شد که شما را از پرداخت هزینه‌های اضافی برای تبلیغات، بازاریابی و انبارداری بی‌نیاز می‌کند. از آن گذشته، بار مسئولیت سروکله‌زدن مستقیم با مشتری را از دوشتان برمی‌دارد و از همه مهم‌تر، درآمد ماهیانه‌ی شما را به‌طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

انتظار نداشته باشید راه صدساله را یک‌شبه بروید:

گرچه اساس فروشندگی آنلاین ممکن است در ظاهر آسان به نظر برسد، اما واقعیت چیز دیگری است. در این مسیر سخت و طولانی، علاوه‌بر تلاش، دو لازمه‌ی مهم کسب موفقیت ریسک‌پذیری و صبر است. اگر هر کدام از این دو یا هیچ‌کدام را ندارید این کسب‌وکار مناسب شما نیست. هرچند، اگر صبور و ریسک‌پذیر هستید، این دوره مهارت‌هایی را به شما می‌آموزد که به کمک آنها می‌توانید در بازار آنلاین بدرخشید و آسان‌تر پول دربیاورید.

فروشنده‌ی سر و زبان‌دار!

فروشنده‌ای که با مشتری گرم می‌گیرد و برای توضیح جزئیات محصول وقت می‌گذارد، گاهی موفق می‌شود چیزی را به مشتری بفروشد که برای خرید آن به مغازه نیامده بود. در فروش آنلاین، فرصت این مکالمه‌ی حضوری از شما سلب می‌شود. در عوض، شما باید با توضیحاتی که برای کالا می‌نویسید و تصاویری که از آن قرار می‌دهید خریدار را ترغیب کنید از شما خرید کند.

با تنها چند کلیک درآمدتان را افزایش دهید:

ممکن است شما همین الان هم به‌واسطه‌ی اینستاگرم یا وبسایت شخصی وارد فضای فروش آنلاین شده باشید. توصیه‌ی ما البته این است: چشمتان را روی فروش در مارکت‌پلیس‌ها نبندید. در این دوره شما را با منافعی که می‌توان از طریق رقابت در مارکت‌پلیس کسب کرد، و تفاوت‌های یک بازار آنلاین با دیگری آشنا خواهیم کرد. گرچه درنهایت انتخاب با شماست.

ویترینی با بازدیدهای میلیونی:

پاندمیک کووید 19، قرنطینه، و زندانی شدن انسان در خانه باعث شد بازار آنلاین راه خودش را میان مردم پیدا کند. همچنین مغازه‌داران بسیاری که دیگر نمی‌توانستند به‌طور مستقیم کالای خود را به مشتری عرضه کنند با مارکت‌پلیس به‌عنوان پلتفرمی برای جلوگیری از رکود و ورشکستگی آشنا شدند. خرید و فروش در مارکت‌پلیس‌ها به قدری کار را  آسان کرد که حالا، پس از گذشت این دوران، بازارهای آنلاین کماکان جای خود را میان مردم حفظ کرده‌اند.

حالا که مارکت‌پلیس‌ها هنوز در میان مردم پرطرفدار هستند، بهترین زمان است برای آنکه محصولاتتان را در ویترینی عرضه کنید که روزانه میلیون‌ها بازدید دارد و قابلیت دارد برند شما را به بهتربن شکل معرفی کند.

فروش در جای‌جای ایران، فقط با دیجی کالا!

فروش آفلاین، مشتریان شما را تنها به مغازه محدود می‌کند؛ اما در نظر داشته باشید که کمترین تعداد بازدیدکننده برای محصولات شما در مارکت‌پلیسی مثل دیجی‌کالا، احتمالاً از بیشترین تعداد بازدیدکننده در مغازه‌تان خیلی فراتر می‌رود. در ضمن، شما می‌توانید با استفاده از خدماتی که مارکت‌پلیس در اختیارتان می‌گذارد (مثل انبارداری و ارسال محموله) از نقطه به نقطه‌ی این سرزمین کسب درآمد کنید.

انبار جدید محصول: تلفن همراه!

اگر تصمیم بگیرید محصولاتتان را از طریق دیجی‌کالا بفروشید، این امکان را دارید که آنها را با بسته‌بندی مناسب و لیبل اختصاصی در انبارهای دیجی‌کالا نگهداری و موجودی کالا را از طریق تلفن همراهتان پیگیری کنید. با همین تصمیم کوچک نه‌تنها طی مدت کوتاهی متوجه سیر نزولی هزینه‌های انبارداری و ارسال محموله خواهید شد، بلکه خیالتان هم از ارسال بموقع و درست سفارش‌ها راحت است.

سلریار، دستیار همیشه بیدار!

این نکته را نباید فراموش کرد که هر چیزی در کنار منافع، معایبی هم دارد. دیجی‌کالا هم از این قاعده مستثنا نیست و در مواردی فروشنده را به زحمت می‌اندازد. اینجاست که سلریار با فانوس راه‌حل‌هایش کنار فروشنده می‌ایستد تا تمام نقاط تاریک را ببیند. پس از شناخت این نقاط ضعف، در کنار هم به موفقیت خواهیم رسید.

در این دوره چه چیزهایی خواهیم آموخت؟

بیایید پیش از ورود به دوره، نگاهی کلی به سرفصل‌ها بیندازیم. هدف از طراحی این دوره‌ها این است که شما خبره و زبردست بازار فروش آنلاین بشوید. برای رسیدن به این هدف جاده‌ای برایتان ساخته‌ایم که وقتی به انتهای آن می‌رسید درآمدتان چندین برابر شده است.

سرفصل‌ها به این شرح است:

  • چرا الان زمان مناسبی برای آغاز کار در مارکت‌پلیس‌هاست؟
  • دیجی‌کالا چه نفعی به فروشنده می‌رساند؟
  • چطور می‌توانیم با پول کم کسب‌وکار آنلاین راه بیندازیم؟
  • بازار آنلاین و آفلاین چه تفاوت‌هایی با یک‌دیگر دارند؟
  • چطور دیجی‌کالا به ما کمک می‌کند تا برند معتبری بسازیم و اعتماد مشتریان را جلب کنیم؟
  • راه‌های فروش آنلاین در بازار آنلاین چیست؟
  • چطور در دیجی‌کالا ثبت‌نام کنیم؟
  • چه کالایی بفروشیم؟
  • چطور در عرضه‌ی محصول از رقبا پیشی بگیریم؟
  • چطور در زمینه‌ی فروش بهتر از رقبا عمل کنیم؟

ما می‌خواهیم در کنار آموزش کار با پنل دیجی‌کالا و رفع مشکلات آن به کمک پنل سلریار، شما را در جریان استراتژی‌های صحیح برای ورود به مارکت‌پلیس آنلاین و افزایش فروش در این فضا قرار دهیم. با آکادمی سلریار همراه شوید و ببینید اجرای آنچه آموخته‌اید چگونه به رشد فروش و افزایش درآمد شما کمک خواهد کرد.