1. خانه
  2. >
  3. وبلاگ
  4. >
  5. همه‌گیری یک بیماری در جهان چگونه می‌تواند نقطه‌عطفی در شناساندن بازارگاه‌های آنلاین باشد؟
وبلاگ

همه‌گیری یک بیماری در جهان چگونه می‌تواند نقطه‌عطفی در شناساندن بازارگاه‌های آنلاین باشد؟

کرونا دقیقاً چگونه چشم‌انداز تجارت الکترونیک فعلی را تغییر می‌دهد؟ و در درازمدت چگونه به نظر می‌رسد؟

افزایش بیماری‌های عفونی و محدودیت‌های اعمال‌شده به تجارت آنلاین رونق تازه‌ای داد. تأثیر کرونا بر تجارت آنلاین و فروش اضافی ناشی از بیماری کرونا را می‌توان بر اساس ارقام فعلی کمی‌سازی کرد.

همه‌گیری کرونا تأثیر قابل‌توجهی در سراسر حوزه‌ی خرده‌فروشی داشته است. از منظر اقتصادی، از آغاز مشخص بود که روند به سمت تجارت آنلاین خواهد رفت و موقعیت پلتفرم‌های مسلط بر بازار تقویت خواهد شد.

ویروس کرونا چه تغییراتی در تجارت الکترونیک ایجاد کرد؟

زمانی که بسیاری از کسب‌وکارها با مشکل مواجه هستند، فرصت‌هایی برای پیشرفت دیگران وجود دارد. یکی از زمینه‌های کسب‌و‌کار که به سرپا ماندن اقتصاد کمک می‌کنند، تأثیر کرونا بر تجارت آنلاین است.

از آنجایی که کسب‌وکارهای بیشتری در زمان‌ بحران به تجارت آنلاین روی می‌آورند، بسیاری امیدوارند که وجود تجارت الکترونیک بتواند تأثیر مخرب ویروس کرونا را بر اقتصاد جهانی محدود کند.

کرونا و فاصله‌گذاری اجتماعی؛ تأثیر بر رفتار

ویروس کرونا قبل از اینکه کسی واقعاً بفهمد چه اتفاقی افتاده، جهان را تحت‌تأثیر قرار داد. قوانین و مقررات جدیدی معرفی شد. ناگهان دنیا جای دیگری شد. این به مرحله‌ای از وحشت در بسیاری از کشورها منجر شد. مردم خریدهای فوری انجام می‌دادند، به صورت عمده خرید می‌کردند و فعال بودند. با این حال، زمانی که مردم با سبک اجباری زندگی جدید خود سازگار شدند، خرید وحشتناک در بسیاری از کشورها کند شد. نتیجه فقط یک تغییر جزئی در الگوهای فروش بود.

تاثیرکرونا بر تجارت

تغییرات در رفتار خرید

این مقاله نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان با چه سرعتی اطلاعات جدید درباره‌ی COVID-19 را پردازش کرده و سپس فرآیند خرید خود را تغییر داده‌اند.

به دلیل فاصله‌گذاری اجتماعی مشاهده شده است. قبل از قرنطینه‌ی رسمی، تقریباً  47.2٪ مردم از مراکز خرید اجتناب می‌کردند. زمانی که اثرات قرنطینه بدتر شد، طبق نظرسنجی، حدود 74.6٪ آنها باید به طور کلی از مراکز خرید خودداری کنند.

تأثیر کرونا بر خرده‌فروشان آنلاین

از آنجایی که مشتریان بیشتری برای رفع نیازهای روزانه‌ی خود به خرید آنلاین روی می‌آورند، تأخیر در حمل‌ونقل نیز افزایش یافته است. تاکنون، افزایش خرید آنلاین تأثیر مثبتی بر خرده‌فروشان آنلاین نداشته است. با این حال، این نگرانی وجود دارد که مزایای کوتاه‌مدت ممکن است توسط مسائل زنجیره‌ی تامین جبران شود. اکنون به نظر می‌رسد سوال این است که آیا شرکت‌ها می‌توانند تعدیل کنند و آیا تقاضای مصرف‌کننده ثابت خواهد ماند.

سهم تجارت الکترونیک از کل خرده‌فروشی

از آنجایی که تجارت الکترونیک، با سهم فروش حدود 86 درصد، مشخصه‌ی سفارش پستی و خرده‌فروشی آنلاین است (اداره آمار فدرال، 2021a)، توسعه در این زیر‌حوزه‌ی آمار نیز برای تخمین فروش آنلاین استفاده می‌شود. این بخش از کل تجارت خرده‌فروشی با چنین فرضی مرتبط است که تغییر در فروش خرده‌فروشان کاملاً آنلاین نیز تقریباً تغییر در فروش خرده‌فروشان آجر و ملات را توصیف می‌کند.

چه صنایعی از زمان شروع COVID-19 تکامل یافته‌اند؟

COVID-19 تأثیر قابل‌توجهی بر مشاغل در سراسر جهان دارد. بسیاری از آنها برای بهبودی مشکل خواهند داشت. با وجود این، سایر بخش‌ها شاهد رونق کسب‌وکار خود بوده‌اند. برخی از این الگوها مانند محصولات بهداشتی و پزشکی قابل انتظار بود.

تاثیرکرونا بر تجارت آنلاین

افزایش فروش موادغذایی به صورت آنلاین

با بسته شدن فروشگاه‌های موادغذایی و توصیه‌ی مصرف‌کنندگان به در خانه ماندن، مصرف‌کنندگان برای خرید موادغذایی به اینترنت روی آوردند.

تعطیلی اجباری مشاغل به عنوان بخشی از مبارزه با ویروس، به طور فزاینده‌ای خرده‌فروشان را به استفاده از اینترنت تشویق کرده است (HDE، 2020). زیرا استفاده‌ی اجباری از کانال‌های آنلاین منجر به بهره‌برداری از پتانسیل فروش و به تبع آن افزایش نرخ رشد در فروش آنلاین این خرده‌فروشان شده است.

معجزه‌ی اقتصادی کرونا در شناساندن بازارگاه‌های آنلاین

همه‌گیری کرونا تا همین لحظه برای مشاغل تجارت آنلاین یک موهبت بوده است.

به طور کلی، همه‌گیری کرونا یک امتیاز بزرگ برای تجارت الکترونیک بود. قرنطینه‌ی جهانی و ترس از تماس مشتریان را وادار به خرید آنلاین کرده‌ است.
همچنین شاهد افزایش‌قابل‌توجه تعداد کارکنان، سفارشات، حجم فروش، درآمد و سودآوری نیز هستیم.

تأثیر کرونا بر تجارت آنلاین

اگرچه برخی شرکت‌ها در سرمایه‌گذاری‌های عمده عملکرد ضعیفی داشته‌اند؛ افزایش تقاضا فقط انواع خاصی از محصولات را شامل سده است، در حالی که برای برخی دیگر به شدت کاهش داشته است . علاوه بر این، همه‌ی شرکت‌ها نگران هستند.
در مورد تأثیرات آینده‌ی این همه‌گیری، یک بحران اقتصادی بزرگ، کاهش تقاضای مصرف‌کننده و اختلال در زنجیره‌ی تأمین، می‌تواند حال خوب فروشندگان را از بین ببرد.

تا جایی که به نیروی کار مربوط می‌شود، همه‌ی شرکت‌ها معرفی دورکاری برای کارکنان اداری را تأیید کرده و بر اقدامات بهداشتی و ایمنی مضاعف برای سایر کارمندان برخی شرکت‌ها تأکید کردند.
نیاز به اتوماسیون اضافی در انبارداری و تدارکات در پاسخ به مشکلات بهداشتی، در حالی که توافقات دیگر در تصاحب موقت کارکنان و کسب‌و‌کارها تحت‌تأثیر قرنطینه قرار گرفته‌اند به شدت دستخوش تغییر خواهند شد.

نتیجه

بیش از چند سال بیماری همه‌گیر کرونا به طور چشمگیری در رمینه‌های بسیار بر جهان تأثیر گذاشته است. تجارت آنلاین نقش مهمی در نحوه‌ی برخورد همه‌ی ما با این تأثیر داشته است. از زمان معرفی رایانه شخصی در تجارت، تدریس، تحقیق و مدیریت، ویروس کوچک کووید-19 احتمالاً بیشترین تأثیر را بر فناوری اطلاعات داشته است. مسلماً در این مقاله ما تنها می‌توانیم به کسری از چالش‌ها و راه‌حل‌هایی که با آن‌ها مواجه بودیم بپردازیم.

ویروس کرونا چالش جدیدی را برای بسیاری از مشاغل آنلاین ایجاد کرده است. ما شاهد نگرانی فزاینده‌ای در مورد ریسک مالی افراد و مشاغل هستیم. با این حال، به نظر می‌رسد برخی شرکت‌ها موقعیت خوبی برای بهره‌مند شدن از تغییرات در رفتار مصرف‌کنندگان به واسطه‌ی شیوع این بیماری داشته باشند.

ما به طور منظم سلریار را با بازخوردهای شما به‌روز می کنیم. همین‌طور گزارش‌های جدید را به اشتراک می‌گذاریم. هدف سلریار کمک به رشد فروشندگان آنلاین است، به‌خصوص در زمان‌های سخت.

اشتراک گذاری
مطلب بعدی
سلریار با گزارش‌های مالی چه کمکی به رشد کسب‌وکار فروشندگان آنلاین می‌کند؟
مطلب قبلی
فرصت‌های آمازون و علی‌بابا برای رشد کسب‌وکارهای آنلاین
ارسال پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed