1. خانه
  2. >
  3. وبلاگ
  4. >
  5. ساختار و اجزای لیبل نارنجی جدید سلرهای دیجی‌کالا را بهتر بشناسید
وبلاگ

ساختار و اجزای لیبل نارنجی جدید سلرهای دیجی‌کالا را بهتر بشناسید

اگر به عنوان سلر دیجی‌کالا حتی یک سفارش را هم محموله‌بندی و به انبار دیجی‌کالا ارسال کرده باشید می‌دانید لیبل نارنجی چیست. هر فروشنده پیش از تحویل محموله به انبار دیجی‌کالا این برچسب را روی بسته می‌چسباند. اخیرا نیز دیجی‌کالا شکل و شمایل لیبل را تغییر داده است.

در این مقاله تلاش می‌کنیم تغییرات جدید برچسب نارنجی دیجی‌کالا را در اختیار شما قرار دهیم.

لیبل نارنجی چیست؟

لیبل نارنجی یک برچسب کاغذی یا پلیمری است. این برچسب حاوی اطلاعاتی نظیر عنوان کالا، فروشگاه، بارکد، رنگ و… محصول است. این تکه کاغذ در واقع شناسه‌ی محصول شماست و درست چسباندن و سالم بودن آن به محافظت از کالا و سرمایه‌ی شما کمک می‌کند. در کنار این موارد از آسیب دیدن و مرجوع شدن کالا نیز جلوگیری می‌شود.

در صورتی که لیبل دیجی‌کالا طبق دستورالعمل‌های مربوط تهیه و الصاق نشود، انبار دیجی‌کالا از پذیرش محصول جلوگیری خواهد کرد.

پس لیبل نقره‌ای چه نقشی در مارکت‌پلیس دارد؟

درباره‌ی لیبل‌های دیجی‌کالا نکته‌ای وجود دارد که نباید از قلم انداخت.

دیجی‌کالا در کنار برچسب نارنجی یک برچسب نقره‌ای نیز دارد. این برچسب مربوط به کالاهایی است که خود دیجی‌کالا آنها را به فروش می‌رساند. اگر محصولی دریافت کنید که به جای برچسب نارنجی برچسب نقره‌ای داشت، خواهید دانست که دیجی‌کالا فروشنده‌ی این کالاست.

برچسب نارنجی روی کالا به این معناست که تامین‌کننده از سلرهای مارکت‌پلیس دیجی‌کالاست.

وجود لیبل در فرایند بسته‌بندی چه ضرورتی دارد؟

لیبل شناسنامه‌ی کالاست و به آن هویت می‌دهد. اگر محصولات برچسب نداشته باشند بی‌نظمی در انبار مارکت‌پلیس باعث مفقود یا معیوب شدن کالا خواهد شد. در این صورت سلر و مارکت‌پلیس هر دو متضرر می‌شوند.

هنگام فرایند بسته‌بندی کالا لازم است برچسب را به گونه‌ای بچسبانید که مشخصات روی محصول را نپوشاند. در غیر این صورت، نیروهای انبار دیجی‌کالا محصول را پذیرش نمی‌کنند و دردسری تازه برایتان درست خواهد شد.

مشخصات کالا تاریخ تولید و انقضا، تاییدیه‌ی وزارت بهداشت، سیب سلامت و… را شامل می‌شود. کالاهایی که دارای تاییدیه‌ی وزارت بهداشت و سیب سلامت نیستند در انبار دیجی‌کالا جایی ندارند. همچنین کالایی که تحویل انبار دیجی‌کالا می‌شود باید بیش از شش ماه مهلت داشته باشد. انبار کالاهایی که زیر شش ماه مهلت دارند را پذیرش نمی‌کند.

می‌توانید اصول صحیح بسته‌بندی کالا برای ارسال به انبار را به صورت جامع در مقاله‌ای که سلرآکادمی دیجی‌کالا با همین عنوان منتشر کرده است بخوانید.

چگونه لیبل تهیه کنیم؟

در پنل فروشندگی خود، پس از آنکه سفارشات «گذشته و امروز» را محموله کردید، لیست محموله‌هایتان را از منوی محموله‌ها انتخاب کنید. در قسمت عملیات‌های محموله «چاپ لیبل محموله» را انتخاب کنید. برای چاپ برچسب دو راه دارید:

1) پرینتر لیبل‌زن و ریبون خریداری کنید و تمام لیبل‌ها را خودتان پرینت بگیرید.
2) هنگام تحویل کالا به انبار دیجی‌کالا، همان‌جا درخواست چاپ لیبل بدهید. دیجی‌کالا هر برچسب را در ازای مبلغی چاپ و بعد از صورت‌حساب سلر کسر می‌کند.

شما می‌توانید لیبل را در لحظه پرینت بگیرید. یا حتی آن را دانلود و روی سیستم ذخیره کنید.

توصیه‌ی سلریار این است که حتما برچسب را از پنل و در لحظه چاپ کنید. به این دلیل که هنگام چاپ مستقیم برچسب از پنل، برچسب با فونت iransans چاپ می‌شود که خیلی واضح و پررنگ است.

زمانی که لیبل دانلودشده را چاپ می‌کنید فونت به Yamahan تغییر می‌کند و ظاهری بدشکل و ناخوانا می‌گیرد.

پرینتر لیبل‌زن چه مزایایی دارد؟

  • سرعت چاپ لیبل و صدور فیش در این دستگاه بالاتر است. همین باعث شده است که میان سلرها پرطرفدار باشد و رضایتمندی مشتریان را نیز در پی داشته باشد.
  • سایر هزینه‌های دستگاه کاهش می‌یابد. گرچه هزینه‌ی پرینترهای لیبل‌زن به طور کلی بالاتر است، اما با کاهش هزینه‌های جانبی در درازمدت این هزینه به شما بر خواهد گشت.
  • این پرینتر نیازی به شارژ و سرویس ندارد و مدت‌ها برای شما کار خواهد کرد.

در نتیجه استفاده از این پرینترها به مراتب از تهیه‌‌ی لیبل در انبار دیجی‌کالا به‌صرفه‌تر است.

ریبون چیست؟

ریبون یک نوار آغشته به جوهر است که می‌تواند رنگ یا جنس متفاوتی داشته باشد و برای چاپ روی برچسب استفاده می‌شود.

کیفیت ریبونی که استفاده می‌کنید، با کیفیت برچسب‌هایی که چاپ می‌کنید در ارتباط مستقیم است. بنابراین سعی کنید ریبون‌های باکیفیت انتخاب کنید.

برای دانستن جزییات بیشتز از لیبل کالاهای سلر مقاله‌ی آموزشی لیبل نارنجی دیجی‌کالا از آکادمی سلریار را بخوانید.

جمع‌بندی

در این یادداشت وبلاگ سلریار خلاصه‌ای از داستان دو لیبل نارنجی و نقره‌ای کالاهای دیجی‌کالا و قوانین و مسیر تهیه و چاپ لیبل و تحویل به مارکت‌پلیس یا مشتری را تشریح کرده‌ایم.  تغییرات اجزای لیبل نارنجی جدید دیجی‌کالا را در سلرآکادمی دیجی‌کالا در بخش لیبل می‌توانید با جزییات بیشتر بخوانید.

یکی از ارکان فروش در مارکت‌پلیس و سند هویت کالای شما همین تکه کاغذ کوچک نارنجی است. با تهیه‌ی این برچسب‌ها و الصاق آن به محصول از مفقود شدن، مرجوع شدن یا آسیب دیدن آنها پیش‌گیری خواهید کرد.

اشتراک گذاری
مطلب بعدی
فروشندگان آمازون از چه اپلیکیشن‌هایی برای فروش و رقابت بهتر استفاده می‌کنند؟
مطلب قبلی
تمام داستان تبلیغات محصول سلرها در مارکت‌پلیس دیجی‌کالا
ارسال پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed