1. خانه
  2. >
  3. وبلاگ
  4. >
  5. پیشنهادهایی برای رشد پایدار فروش آنلاین سلرها در سال جدید
وبلاگ

پیشنهادهایی برای رشد پایدار فروش آنلاین سلرها در سال جدید

چطور فروش خود را در دیجیکالا و باسلام و اسنپ و... بیشتر کنیم؟

رشد فروش آنلاین یکی از مهمترین چالش‌هایی است که برای بسیاری از کسب‌وکارها در سال جدید وجود دارد. با توجه به پویایی بازار آنلاین و تغییرات پیوسته در الگوریتم‌های موتورهای جستجو، کسب و کارها نیاز دارند روش‌هایی را برای جذب و نگهداشت مشتریان خود پیش‌بینی کنند.

در این یادداشت وبلاگ سلریار، به بررسی مهمترین روش‌های رشد فروش آنلاین در سال ۱۴۰۲ خواهیم پرداخت؛ روش‌هایی که شما فروشندگان را چه در وب‌سایت و کانال‌های ارتباطی خودتان و چه در بازارگاه‌های آنلاین همچون دیجی‌کالا و اسنپ و باسلام و… در رشد پایدار فروش‌تان کمک کند.

۱. بازاریابی از راه محتوا

روش بازاریابی تحت عنوان محتوا، این امکان را فراهم می کند تا کسب و کارها از طریق ایجاد محتوای مفید و جذاب مشتریان خود را جذب کنند. با توجه به این که محتوای خوب باعث جذب مشتریان جدید، افزایش ترافیک و بهبود سئوی وب سایت می‌شود، بازاریابی از طریق محتوا به یکی از مهمترین روش‌های رشد فروش آنلاین در سال جدید تبدیل شده است.

۲. استفاده از بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی به عنوان یک روش بازاریابی بسیار قدرتمند برای جذب و نگهداشت مشتریان، همچنان به عنوان یکی از مهمترین روش‌های رشد فروش آنلاین در سال ۱۴۰۲ به شمار می‌رود. با ارسال خبرنامه‌های ماهانه و برنامه‌های ویژه به مشتریان، کسب و کارها می‌توانند روابط با مشتریان را تقویت و فروش را افزایش دهند.

۳.  استفاده از تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی یکی دیگر از  مهمترین روش‌های رشد فروش آنلاین در سال ۲۰۲۳ است که به کسب و کارها کمک می کند تا صدایشان را به مشتریان خود برسانند و فروش خود را افزایش دهند. با توجه به تغییرات هر روزه و ظهور ابزارهای هوش مصنوعی در بازار آنلاین، استفاده از تبلیغات اینترنتی به عنوان روشی موثر برای جذب مشتریان جدید، تقویت رابطه با مشتریان فعلی و افزایش فروش محصولات و خدمات است.

۴. استفاده از روش‌های جستجومحور

بهبود سئوی وب سایت و استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با صنعت کسب و کار، به عنوان یکی از روش‌های جستجویی برای جذب مشتریان استفاده می‌شود. با استفاده از این روش‌ها، کسب و کارها می‌توانند برای کاربران در موتورهای جستجویی دردسترس باشند و در نتیجه ترافیک و احتمال فروش را افزایش دهند.

۵. استفاده از شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی همچنان به عنوان یکی از مهمترین روش‌های رشد فروش آنلاین در سال ۲۰۲۳ به شمار می‌روند. با استفاده ازشبکه‌های اجتماعی، کسب و کارها می‌توانند به مشتریان خود دسترسی داشته باشند و ارتباط برقرار کنند. با تولید محتوای جذاب و ارسال پیام‌های تبلیغاتی مناسب، مشتریان جدید جذب می‌شوند و احتمال فروش افزایش می‌یابد.

۶. ایجاد تجربه کاربری بهتر

بهبود تجربه کاربری و سادگی خرید، به عنوان یکی از مهمترین عوامل جذب مشتریان و افزایش فروش در بازار آنلاین به شمار می‌رود. با بهینه‌سازی اطلاعات و نمایش کاربردی‌تر محصولات و خرید ساده‌تر و راحت‌تر شدن فرایند بررسی و انتخاب کالا یا خدمت، مشتریان بیشتری به سمت کسب و کار شما جذب می‌شوند. به علاوه، ارائه خدمات بهتر پس از فروش و پشتیبانی همدلانه از مشتری نیز می‌تواند به جذب مشتریان جدید و افزایش وفاداری مشتریان قبلی کمک کند.

۷. استفاده از روش‌های تبلیغاتی پیشرفته

روش‌های تبلیغاتی پیشرفته مانند تبلیغات بر اساس مکان، تبلیغات بنری، بازاریابی با پیامک و پوش نوتیفیکیشن، تبلیغات در اینستاگرام و تبلیغات ویدیویی، همچنان به عنوان یکی از مهمترین روش‌های رشد فروش آنلاین در سال پیش رو به شمار می‌روند. این روش‌ها به کسبو کارها کمک می‌کنند تا به مشتریان جدید دسترسی پیدا کنند و احتمال فروش خود را افزایش دهند.

۸. بهره‌گیری از روش‌های بازاریابی تحت شبکه

روش بازاریابی تحت شبکه یکی از روش‌هایی است که به کسب و کارها کمک می‌کند تا محصولات و خدمات خود را به شکلی مؤثر تبلیغ کنند. در این روش، مشتریان با استفاده از شبکه‌های خود، محصولات و خدمات کسب و کار شما را به دیگران معرفی می‌کنند. این روش به کسب و کارها کمک می‌کند تا سریع‌تر به مشتریان جدید دسترسی پیدا کنند و امکان فروش خود را افزایش دهند.

۹. بهره‌گیری از ابزارهای جدید در رصد بازار و مدیریت رقابت 

فروشندگان بسیاری در آمازون و علی‌بابا و… هم‌زمان با رقابت در وب‌سایت و کانال‌های رسانه‌ای‌شان با یکدیگر رقابت می‌کنند. ابزارهایی مانند جانگل‌اسکات و هلیوم‌تن و ده‌ها اپلیکیشن دیگر به عنوان یک مزیت رقابتی به سلرها کمک می‌کنند تا با مدیریت قیمت‌گذاری محصولات از طریق ربات هوشمند و یافتن پهنه‌های جدید رقابت، فروش بهتری داشته باشند. در سال پیش رو سلریار به‌عنوان دستیار همیشه‌بیدار فروشندگان آنلاین، به شما سلر دیجی‌کالا، اسنپ، باسلام و… همراه شما در مدیریت بهتر پنل فروش و رشد پایدار سود و درآمد خواهد بود. برخی از این ابزارها  که در این یادداشت وبلاگ سلریار مفصل‌تر شرح داده شده‌اند، عبارت‌اند از:

١) امکان اتصال یک تا چند کانال فروش و مدیریت متمرکز در پنل سلریار
۲) مدیریت پردازش سفارشات، انجام تعهدات براساس لیدتایم ارسال، تامین به‌موقع و…
۳) رقابت برای برنده شدن بیشترین تعداد بای‌باکس براساس استراتژی انتخابی فروشنده
۴) قیمت‌گذاری گروهی کالاها و فعال‌ یا غیرفعال کردن کالاها و پنل (دستیار قیمت‌گذاری هوشمند)
۵) امکان اتصال یک تا چند کانال فروش و مدیریت متمرکز آن‌ها در پنل سلریار
۵) گزارش‌های تجمیعی فروش و تسویه با جزئیات و آشکارسازی هزینه‌های پنهان
۶) افزونه‌‌ی مرورگر کروم برای کار ساده‌تر و سریع‌تر در سلرپنل دیجی‌کالا (و به‌زودی فایرفاکس)
۷) دریافت، تولید و بارگذاری انواع فایل‌های مالی، محصولات و… در تعامل با دیجی‌کالا (و به‌زودی اسنپ، باسلام و…)

همچنین آکادمی سلریار علاوه بر سرفصل‌های آموزش کار با راهکارهای سلریار، یک دوره‌ فشرده از مهارت‌ها و اطلاعات ضروری راه‌اندازی و مدیریت پنل‌های فروش آنلاین را رایگان برای سلرها یا کسانی که می‌خواهند سلر شوند، گردآوری کرده است.

در نهایت، باید یادآوری کنیم که هیچ روشی نمی‌تواند به تنهایی به کسب و کارها کمک کند تا فروش خود را افزایش دهند. به علاوه، توصیه می‌شود که کسب و کارها باد همواره بازار خود را به خوبی بشناسند و تغییر مسیرهای مناسب را برای رشد فروش آنلاین خود به کار گیرند.

برای مثال، کسب و کارهایی که در حوزه‌ی فروش لباس فعالیت می‌کنند، می‌توانند با ارائه‌ تخفیف ویژه در تعطیلات موسمی، مشتریان خود را به سمت خرید از آنلاین‌شان و افزایش فروششان هدایت کنند.

همچنین، بهترین راهکارهای رشد فروش آنلاین، به طور دائمی در حال تغییر و تحول هستند. بنابراین، کسب و کارها باید همواره به روزباشند و با استفاده از تحلیل داده‌های خود و رصد روش‌های جدید، این راهکارها را به روز رسانی کنند.

به علاوه، رشد فروش آنلاین، تنها درست کردن یک وب‌سایت و ارائه‌ محصولات و خدمات به مشتریان خود نیست.  کسب و کارها باید توجه خاصی به تجربه‌ی مشتریان خود داشته باشند.

بهترین کسب و کارها، بهترین تجربه‌ مشتری را ارائه می‌دهند و توانسته‌اند با جذب مشتریان جدید و افزایش وفاداری مشتریان قبلی، فروش خود را به صورت چشمگیری افزایش دهند.

برای خواندن جدیدترین به‌روزرسانی‌ها در مارکت‌پلیس‌های آنلاین جهان و ایران، وبلاگ و آکادمی سلریار را دنبال کنید.

اشتراک گذاری
مطلب بعدی
بررسی و مقایسه‌ی تجربه‌ی فروشندگان در دو مارکت‌پلیس دیجیکالا و باسلام
مطلب قبلی
آمارهای جذاب از سلرهای آمازون در سال ۲۰۲۳ براساس گزارش جانگل‌اسکات
ارسال پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed