1. خانه
  2. >
  3. وبلاگ
  4. >
  5. سلریار با گزارش‌های مالی چه کمکی به رشد کسب‌وکار فروشندگان آنلاین می‌کند؟
وبلاگ

سلریار با گزارش‌های مالی چه کمکی به رشد کسب‌وکار فروشندگان آنلاین می‌کند؟

گزارش‌های مالی

هدف از گزارش‌های مالی چگونگی کسب منابع برای فعالیت شرکت است. ترازنامه به ارزیابی ریسک مالی شرکت کمک می‌کند و ساده‌ترین راه برای توصیف آن توسط معادله‌ی ترازنامه (دارایی‌ها = بدهی‌ها + حقوق صاحبان سهام) ارائه می‌شود.

گزارش‌های مالی یکی از امکاناتی است که می‌توانید در پنل سلریار به آن دسترسی داشته باشید. آگاهی از گردش مالی در هر کسب‌وکار به تصمیم‌های آینده‌ی فروشندگان آنلاین درباره‌ی شغل‌شان کمک شایانی می‌کند. در آکادمی سلریار می‌توانید اطلاعات کافی را از فواید گزارش‌های دقیق مالی که به فروشندگان ارائه می‌شود به دست آورید.

چرا گزارش‌‌های مالی اهمیت دارند؟

طبق تجربه، مهارت در ریاضیات هم از نظر دستکاری‌های عددی و هم درک زیربنای مفهومی آن (حسابداری)، توانایی فرد را برای رویارویی با روابط مبهم و کیفی مسلط بر تصمیمات مالی روزمره‌ بهبود می‌بخشد. درک گزارش‌‌های مالی برای تجزیه‌وتحلیل هر شرکت بسیار مهم است. اگر به آن نگاه کنید، می‌توانید به سوالاتی مانند «اهرم چیست؟» یا «آیا نقدینگی شرکت کافی است؟» پاسخ دهید.

به یاد داشته باشید که اهرم، رابطه‌‌ی میان حقوق صاحبان سهام و بدهی است. در حالی که نقدینگی توانایی شرکت برای بازپرداخت تعهدات کوتاه‌مدت و انجام عملیات است. اگرچه سیستم حسابداری تغییر اساسی نکرده است، اما اصول و قوانینی که امروزه اعمال می‌شوند طی قرن گذشته به‌روز شده‌اند. اصل تعهد در عمل می‌گوید: «درآمدها و هزینه‎‌ها بدون توجه به پرداخت‌های نقدی، هنگام وقوع ثبت می‌شوند». این اصل برای تهیه‌ی صورت‌های مالی اصلی ما، به‌ویژه صورت سود و زیان و ترازنامه حیاتی است.

نگاهی گذرا به حساب‌های اصلی در صورت‌های مالی

حساب، گونه‌ای از صورت‌های مالی است که دارای ویژگی‌های خاص است. معمولاً حسابدار آنها را در پنج دسته گروه‌بندی می‌کند. هر دسته دارای زیرگروه مشخصی است.

هزینه‌ها

براساس اصل تناوب، هزینه‌ها بدون توجه به پرداخت نقدی ثبت می‌شود. در حالی که دارایی‌، بدهی‌ها و حقوق صاحبان سهام در ترازنامه گزارش می‌شوند. حساب سود و زیان درآمد و هزینه را نمایش می‌دهد.

گزارش‌های مالی اولیه عبارت‌اند از ترازنامه، صورت سود و زیان و صورت جریان وجوه نقد. هر یک از این اظهارات هدف متفاوتی دارند و باهم اطلاعات خاصی درباره‌ی «بازده، ریسک و وجه نقد» در اختیار ما قرار می‌دهند.

اول اینکه، وقتی به صورت سود و زیان نگاه می‌کنید، هیچ راهی برای ارزیابی ریسک سازمان در آن مقطع زمانی خاص، یا وجه نقد تولیدشده در هر دوره‌ی زمانی معین وجود ندارد. در عوض، صورت سود و زیان (یا صورت سود) نرخ بازده تولیدشده توسط شرکت را به شما نشان می‌دهد.

جریان نقدی چیست؟

هدف اصلی جمع‌آوری وجه نقد تولیدشده توسط یک سازمان در یک دوره‌ی زمانی خاص است: سه‌ماهه، شش‌ماهه یا سالانه. مهم نیست یک شرکت چقدر سود می‌کند، یکی از راه‌های اطلاع از اینکه آیا شرکت در آینده‌ای نزدیک زنده خواهد ماند یا خیر، نگاه کردن به پول نقد است.

تولید پول نقد کار آسانی نیست و سازمان‌هایی که می‌توانند سود خود را ثابت نگه دارند و پول نقد کافی برای حفظ عملیات خود و سرمایه گذاری در رشد آینده به دست آورند، آنهایی هستند که شکوفا می‌شوند.

نتیجه

عمده‌فروشی در فروشگاه آنلاین یک مدل کسب‌وکار سودآور است. اگر بدانید چگونه بر موانع پیش رو غلبه کنید. یافتن محصول مناسب با قیمت رقابتی، محاسبه‌ی سرمایه‌ی موردنیاز و یافتن زمان برای ایجاد یک کسب‌وکار موفق می‌تواند دشوار باشد. برای همین ایده خوبی است که از سلریار برای مشاوره و حمایت از خودتان در راه‌اندازی کسب‌وکار کمک بگیرید. این کار باعث می‌شود تا شما از استرس زیاد جلوگیری کنید و از تخصص یک آکادمی معتبر بهره‌مند شوید. امروز برای مشاوره‌ی رایگان با یکی از کارشناسان آکادمی سلریار ثبت‌نام کنید.

سلریار در فرایند شکل‌گیری و توسعه‌ی خود، فکر همه‌جا را کرده است. گزارش‌های مالی تنها جزء کوچکی از آن است که برای تیم سازندگان سلریار از بدیهیات به حساب می‌آید. اگر دست در دست ما حرکت کنید، از مسیرهای صعب‌العبور هم به آسانی میانبر می‌زنیم. سلریار هر ثانیه برای شما می‌جنگد.

اشتراک گذاری
مطلب بعدی
چگونه محصولات خود را قیمت‌گذاری کنید؟ تمام آنچه باید بدانید
مطلب قبلی
همه‌گیری یک بیماری در جهان چگونه می‌تواند نقطه‌عطفی در شناساندن بازارگاه‌های آنلاین باشد؟
ارسال پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed